AYNI GÜÇTEKİ YENİ İLE ESKİ MODEL TÜMOLAR ARASINDAKİ EKSİ VE ARTILAR NELER

SLM, arkadaşlar tümolarda yeni ile eski modeller arasında ne gibi farklılıklar var.artıları eksileri, her ikisinide kullanan arkadaşlarımız varsa , bilgilerini bizimle paylaşırsa sevinirim .tşk.

Ynt: AYNI GÜÇTEKİ YENİ İLE ESKİ MODEL TÜMOLAR ARASINDAKİ EKSİ VE ARTILAR NELER

klasiklerde ufak defek değişmeler var arkadaşım.arkada olan yakıt deposu sol basamak altına alındı.yanlış hatırlamıyorsam 82.80 dede turbo(M24) var.74.80 olup olmadığını hatırlayamadım.hala aynı seri olarak üretimden çıkmaktadır.sadece klasiklerin ağırlıkları,jantı ve motorun rengi siyah.
yeni kaporta olanları sorarsan sürekli bişiler değiştiriyorlar.ne ararsan var yok yok.

12+12,8+8, levye kolu, lift otom. düğmesini kaldırdılar mandallı sisteme geçtiler.senkromeçli,senkromençsiz,euroI,euroII yeşil motor,difransiyel kilidinin yerini değiştirdiler,vites kollarını küçülttüler,eloktro valfi iptal ettiler vs. gerisi baya teferruat...........

arkadaşım verdiüğin bilgiler için tşk ederim.yanlız ben şekil olarak değilde kullanımda olan değişiklikleri düşünerek sormuştum aslında.mesela kerk te hangisi daha iyi, yenilerin önü biraz sanki hafifgibi görünüyor da. 4 wd ler için buda dezavantaj diye düşünüyorum.buna benzer farklılıkları öğrenmek istemiştim . teşekkürler...

18karatekin link=topic=17872.msg160560#msg160560 date=1235946121' Alıntı:
arkadaşım verdiüğin bilgiler için tşk ederim.yanlız ben şekil olarak değilde kullanımda olan değişiklikleri düşünerek sormuştum aslında.mesela kerk te hangisi daha iyi, yenilerin önü biraz sanki hafifgibi görünüyor da. 4 wd ler için buda dezavantaj diye düşünüyorum.buna benzer farklılıkları öğrenmek istemiştim . teşekkürler...

cümmlelerde düşüklük olmuş tam anlayamadım tekrar yazarsan sevinirim..

yani dış görünüşteki değişikliklerden ziyade, çekişinde ve yeri tutunmasında hangisi daha iyi? yeni modellerde banamı öyle geliyor bilmiyorum , ön tarafı birazdaha hafifgibi sanki.eğer hafifse ön çekerler patinajı fazla yapmazmı?

filozof link=topic=17872.msg160240#msg160240 date=1235868427' Alıntı:
klasiklerde ufak defek değişmeler var arkadaşım.arkada olan yakıt deposu sol basamak altına alındı.yanlış hatırlamıyorsam 82.80 dede turbo(M24) var.74.80 olup olmadığını hatırlayamadım.hala aynı seri olarak üretimden çıkmaktadır.sadece klasiklerin ağırlıkları,jantı ve motorun rengi siyah.
yeni kaporta olanları sorarsan sürekli bişiler değiştiriyorlar.ne ararsan var yok yok.

12+12,8+8, levye kolu, lift otom. düğmesini kaldırdılar mandallı sisteme geçtiler.senkromeçli,senkromençsiz,euroI,euroII yeşil motor,difransiyel kilidinin yerini değiştirdiler,vites kollarını küçülttüler,eloktro valfi iptal ettiler vs. gerisi baya teferruat...........
filozof arkadaşım, bir hafta önce ,yen tip , 2007 model , 85-80 . 4 wd ,kabinli klimalı 600 saatte 33.550 tl ye , bir traktör satıldı.aynı kişi , şimdi de eski tip , 95-80 . 4 wdf , 2006 model , kabinli ,klima yok galiba , 700 saatte ,traktörü satıyor. 36.000 tl istiyor. 95-80 e göre , 85-80 dahamı ucuz gitmiş , yoksa 95-80 mi pahalı , nedersin. tşk

2.el fiyatları bölgeden bölgeye değişebilir.ayrıca 2.el konusunda fazla bir bilgim yok.diyelim klima yok taktırsa toplam maliyet 2 - 2,5 milyar tutar.geçen sene 95.80 full (sıfır )KDV dahil bayi satış fiyatı 71 milyardı.

bişi diyemiyorum araştırmak lazım..