Yağışlar çiftçiye umut verdi..

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, son dönemdeki yağışların umut verici olduğunu belirtti. Mehdi Eker, yağışların devam etmesi durumunda tarımda iyi bir rekolte alınacağını kaydetti.

Ynt: Yağışlar çiftçiye umut verdi..

rekolte artar fiyat artar diye biliriz ama,,,nedense hep gübre ile mazot fiyatları artıyor.... aman dikkat biran önce gübrelerinizi alın,,yoksa çiftçi çok kazanacak diye gübre fiyatını artırabilirler. grin-*-s grin-*-s şety*-* zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

gökoğlu link=topic=18047.msg161742#msg161742 date=1236268100' Alıntı:
rekolte artar fiyat artar diye biliriz ama,,,nedense hep gübre ile mazot fiyatları artıyor.... aman dikkat biran önce gübrelerinizi alın,,yoksa çiftçi çok kazanacak diye gübre fiyatını artırabilirler. grin-*-s grin-*-s şety*-* zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

gübre işi tamam abi .. hatta mazotun parasınıda verdik önceden peşin peşin ... .. özellikle mazot çok düştü ..... bugün 2300 idi sivasta mazot ... yazın 3300 e bile çıkmıştı :D

okkangal link=topic=18047.msg161743#msg161743 date=1236268412' Alıntı:
gübre işi tamam abi .. hatta mazotun parasınıda verdik önceden peşin peşin ... .. özellikle mazot çok düştü ..... bugün 2300 idi sivasta mazot ... yazın 3300 e bile çıkmıştı :D
dün bende aldım 33 ' lük gübremi,hatta garajıma bile koydum neolur neolmaz diye,,ama mazota gelince okay abi hiç sorma, mazot dahada yükselecek diye geçen sene eylül ayında 1 ton fazla almıştım seneye bahara kalsın diye halen garaja girip mazotu görünce ağlayasım geliyor.kafadan kış boyunca hiç birşey yapmadan 1.000 tl civarında zarar ettim,çok yanlış yapmışım..ne yapalım hayırlısı deyim yerindeyse artık önümüzdeki maçlara bakacağız, :D

gökoğlu link=topic=18047.msg161752#msg161752 date=1236270522' Alıntı:
dün bende aldım 33 ' lük gübremi,hatta garajıma bile koydum neolur neolmaz diye,,ama mazota gelince okay abi hiç sorma, mazot dahada yükselecek diye geçen sene eylül ayında 1 ton fazla almıştım seneye bahara kalsın diye halen garaja girip mazotu görünce ağlayasım geliyor.kafadan kış boyunca hiç birşey yapmadan 1.000 tl civarında zarar ettim,çok yanlış yapmışım..ne yapalım hayırlısı deyim yerindeyse artık önümüzdeki maçlara bakacağız, :D
hüseyn abi zararı falan varsa karaltı oluyorsa hemen icabına bakarız :D

gökoğlu link=topic=18047.msg161752#msg161752 date=1236270522' Alıntı:

evet abi bilemiyoruz ne olacağını ... bizimde sanırım 1500lt falan güzden kalma mazotumuz hala var ama yine aldık biraz daha ...

ağır abi link=topic=18047.msg161754#msg161754 date=1236270781' Alıntı:
hüseyn abi zararı falan varsa karaltı oluyorsa hemen icabına bakarız :D
15,20 gün sonra ben bizzat icabına bakacağım saten, acımıyacağım. cayır cayır yakacağım.. arab-*-* oyn-*-s :D :D