Vahit Kirişci:Üreticilerin TMO ' ya teslim ettiği ürünlerle alakalı ödemeler için çalışmaların tamamlanmak üzereToprak Mahsulleri Ofisi`ne (TMO) ürün teslimi yapan mısır ve fındık üreticilerine, hafta sonu veya önümüzdeki hafta başı itibarı ile 671 milyon TL ödeme yapılacağı bildirildi.


TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Vahit Kirişci, yaptığı açıklamada, üreticilerin TMO`ya teslim ettiği ürünlerle alakalı ödemeler için çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.


Ofise ürün teslim eden mısır ve fındık üreticisine birkaç gün içerisinde ödeme yapılacağı müjdesini veren Kirişci, `Bu hafta sonu işlemler tamamlanmış olacak. İşlemler tamamlandıktan sonra muhtemelen hafta başı bu ödemeler yapılıyor olacak. Eğer Cuma gününe kadar işlemler tamamlanırsa, ödemeler hafta sonu da yapılabilir. Biliyorsunuz; bu gibi durumlarda bankalar tarafından hafta sonları da bu tür ödemeler gerçekleştirilebiliyor. Toplamda 671 milyon TL ödeme yapılacak. Bu, mısır ve fındık üreticisine bir müjde olarak söylenebilir` dedi.


TMO`nun, almış olduğu mısırın yarısından fazlasını Adana bölgesinden aldığına dikkat çeken Kirişci, `TMO, üreticilerimizin mağdur olmaması adına, bir piyasa müdahale kurumu gibi yapmış olduğu faaliyetle bir anlamda üreticimizi rahatlatmıştır` diye konuştu.