jd 80 ve 100 bg ve diğer markalar arasındaki düşünçeler

Ynt: jd 80 ve 100 bg ve diğer markalar arasındaki düşünçeler

bir 5625 i explorer 85 le karşılaştırdığımızda same 40+40 vites jd ise 12+12 vites bence jd nin vitesleri yetersiz fakat sağlamlık yedek parça ve tamirde de jd sameden üstündür diye düşünüyor saygılar..

Cemoboy link=topic=18117.msg163810#msg163810 date=1236867433' Alıntı:
bir 5625 i explorer 85 le karşılaştırdığımızda same 40+40 vites jd ise 12+12 vites bence jd nin vitesleri yetersiz fakat sağlamlık yedek parça ve tamirde de jd sameden üstündür diye düşünüyor saygılar..
vitesler düşük demişin fazla vites ne işe yarıyor yada 12+12 yetmiyor cözemedim acıklarsan sevinirim

balyada ve mısır biçiminde yeri gelio vites yükseltmek gerekio 1. vites den 2. vitese yükseltince bu seferde makina boğuluo. buçuk vites olması hem yakıttan tasarruf hemde daha fazla iş demek oluo.Bizim tümosan da 12+3 özellikle mısır biçiminde sorun oluo

bence fazla vitesin zarar olacağını düşünmüyorum....arkadaşın dediği doğru.bazı işlerde çok işe yarıyor...seri iş yaparken...aysan..tırmık işlerinde 5715 ile zor oluyor..normalde düz 1 ile gitmez güzel..ama ağır yere gelince bayılıyor...sonra b3...yavaş geliyor...pulluk işinde de öyle..trakya bölgesin bilirsin kırmızı kepir toprak ile yapışkanlığı ve sertli vardır...b2 ile çok yavaş ve mazot israfına neden oluyor...b3 ' e takınca..bayılıyor..yine mazot israfı...ama tavlı yer olsun düz bir ile çektiğide olur...ama bizim bu bölgeye ....fazla vites seçeneği şart....

evet arkadaşlar bende jd kullanıcısıyım jd lerin tek sorunu vites sorunu defalarca mail attım distiribitöre ama adamlar kaale almıyorlar bence jd vites sorunu en büyük sorun vites araları cok acık bu yüzden yakıt israfı oluyor 5403 b3 le her yerde gidemiyorsun b2 tak yavaş ve fazla devir oda yakıt demek.arkadaşlar burada yetkili birisi yokmu bu jd lerin vites sorununu dile getirecek, lütfen bu konuyu bir yetkili görsün vede çözüm bulsun adresimi bile veririm.

Hiç boşuna uğraşma birader, senin-benim isteğimle john-deere şanzumanını değiştirmez. sana verecekleri cevap şu olur; 'bu modeller böyle, fazla vites istersen bir üst modeli almalısın, 5020, 6020 ya da 6030 serilerini tercih etmelisin' derler. Türkiye distribütörü de bu konuda bişey yapamaz. ne kadar ekmek, o kadar köfte. hem çok vitesli olsun, hem de ucuz olsun, bunların hepsi birarada omuyor maalesef.

zeko3737 link=topic=18117.msg164095#msg164095 date=1236953265' Alıntı:
evet arkadaşlar bende jd kullanıcısıyım jd lerin tek sorunu vites sorunu defalarca mail attım distiribitöre ama adamlar kaale almıyorlar bence jd vites sorunu en büyük sorun vites araları cok acık bu yüzden yakıt israfı oluyor 5403 b3 le her yerde gidemiyorsun b2 tak yavaş ve fazla devir oda yakıt demek.arkadaşlar burada yetkili birisi yokmu bu jd lerin vites sorununu dile getirecek, lütfen bu konuyu bir yetkili görsün vede çözüm bulsun adresimi bile veririm.