+ Konuya Cevap Yaz
13 sonuçtan 1 ile 13 arası gösteriliyor
 1. #1
  Ağır Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  28 Aralık 2007
  Şehir
  Isparta
  Yaş
  29
  Mesajlar
  22,633
  Adı geçen
  6 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Çiftçi Lambhorgini`ye binecek`
  Borsa sihirbazı Soros`la Quantum fonunu kuran Jim Rogers, artık devrin değiştiğini, borsa simsarlarının taksiye bineceğini söyledi ve ekledi: `Aklını kullanan da traktör kullanmayı öğrenip çitçiliğe başlasın. Tarım sektörü yükselen değer olacak. Artık sıra çiftçilerin Lambhorgini kullanmasına geldi.`Ünlü borsa sihirbazı George Soros`la birlikte Quantum fonunu kuran Jim Rogers, yatırımcılara emtia borsalarına yatırım yapmalarını öneriyor.

  Gelecek on yılın en çok getiri sağlayacak olan sektörün tarım olacağına işaret eden Rogers yatırımcılara bu alanda yatırım yapmalarına tavsiyelerde bulunuyor. Rogers, Bussines Week dergisinin Amerikan edisyonunda yer alan haberde `Yıllarca tahvillere yatırım yapanlar kazandı, ancak devir değişti, artık borsa simsarları taksici olacak. Aklını kullanan da traktör kullanmayı öğrenip çitçiliğe başlasın. Çünkü bundan sonra tarım sektörü yükselen değer olacak. Artık sıra çiftçilerin Lambhorgini kullanmasına geldi` şeklinde konuştu.

  ABD VATANDAŞI DÜŞÜNMÜYOR

  Rogers`in görüşüne göre, Obama`nın krizin çıkmasında sorumlu olanlara, krizle mücadelede görev vermesi durumu daha da vahim hale getiriyor. Rogers, Amerika`daki krizle mücadele ekibinin tek kaygısı, 300 milyon Amerikan vatandaşını değil, Wall Street`teki ekip arkadaşlarını kurtarmak olduğunu söyledi.

  ŞİRKET BATIRANA İKRAMİYE…

  Bankaların yıllarca aşırı kâr ettiklerini ve bu dönemde bankaların işin ehli olmayan yöneticilere yaklaşık 50 milyar dolar prim dağıttığını söyleyen Rogers `Meryll Lynch`in başkanı Stan O`Neal`a şirketi batırmasına rağmen 150 milyon dolar ikramiye verildi. Fannie Mae başkanı Franklin Raines, şirket muhasebesini Enron`dan daha kötü yönetiyordu. Başka hangi finansal sistem, dolandırıcı başkanların milyonlarca dolar kazanmasını sağlıyor` dedi.

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  20 Aralık 2008
  Şehir
  Eskişehir
  Mesajlar
  1,075
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Çiftçi Lambhorgini`ye binecek`  çiftçi sayısı azalıo insan sayısı artıo haliyle çiftçilik te deerlenecek (türkiye hariç)

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  22 Haziran 2008
  Şehir
  Ankara
  Yaş
  21
  Mesajlar
  355
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Çiftçi Lambhorgini`ye binecek`  acaba sonra çiftçiye kim bincek

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  02 Nisan 2008
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Çiftçi Lambhorgini`ye binecek`  Biişey değil Abi

 5. #5
  Ağır Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  28 Aralık 2007
  Şehir
  Isparta
  Yaş
  29
  Mesajlar
  22,633
  Adı geçen
  6 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Çiftçi Lambhorgini`ye binecek`  Alıntı kangalli_84 link=topic=18255.msg163135#msg163135 date=1236684905 Nickli Üyeden Alıntı
  Biişey değil Abi
  önemlı deıl yaw ;D

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  01 Şubat 2009
  Şehir
  Bafra
  Yaş
  51
  Mesajlar
  2,380
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Çiftçi Lambhorgini`ye binecek`  bizim milletimiz taşır kardeşim alışkınız bizler bu zamana kadar, uzelle -nh bindiler taşımadıkmı ;D ;D ;D ;D

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  25 Aralık 2008
  Şehir
  Konya
  Yaş
  45
  Mesajlar
  2,485
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Çiftçi Lambhorgini`ye binecek`  soros oyle dıyorsa tam dtersını yapmaklazım
  kım oldugunu bılıyormusunuz

 8. #8

  Üyelik Tarihi
  25 Aralık 2008
  Şehir
  Konya
  Yaş
  45
  Mesajlar
  2,485
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Çiftçi Lambhorgini`ye binecek`  George Soros ismi, son bir kaç yıl içerisinde uluslararası arenada en çok zikredilenler arasında. Hakkında birçok iddia serd ediyor. KKTC seçimlerinden Gürcistan`daki darbeye kadar birçok ülkedeki gelişmelerle birlikte anılıyor. Devrik cumhurbaşkanı Sevardnadze, Soros Açık Toplum Fonu`nun muhalefete 2,5-3 milyon dolar maddi yardım sağladığını, böylelikle 2000 yılında Yugoslavya Devlet Başkanı Slobodan Miloseviç`in devrilmesine zemin hazırlayan halk ayaklanmasındakine benzer bir rol oynadığını söylemişti. Miloseviç ve Sevardnadze`yi koltuklarından indiren uluslararası yatırımcı(!) Soros, gerçi başaramadı ama, ABD Başkanı George Bush`un yeniden seçilmemesi için Demokratlara destek veren `America Coming Together` isimli kuruluşa 10 milyon dolar, sol eğilimli olan `MoveOn.Org` isimli gruba ise 5 milyon dolar bağışlamıştı. Bush yönetimini yalancılıkla suçlayan Soros, Bush`un `ya bizimlesiniz, ya da karşı` sözlerinin kendisine Almanları hatırlattığını söylüyor. 74 yaşındaki Soros, Bush yönetimi yüzünden kendisini Nazi işgali sırasındaki çocukluk korkularını yeniden yaşadığını da söylemişti. Macaristan doğumlu ve yahudi bir ailenin çocuğu olan Soros, 1947`de İngiltere`ye göç etti ve dünyanın önde gelen üniversitelerinden London School of Economics`i bitirdi. 1956`dan beri de ABD`de bulunuyor.


  Sıradan bir insan olmadığını, her haliyle, açıkça gösteren George Soros, Forbes`a göre yıllardır dünyanın en zenginleri arasında ve yaklaşık yedi milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin otuz sekizinci kişisi. Soros her ne kadar üniversite yıllarında bilim felsefesine merak salmış olsa da, kendisini başarısız bir felsefeci olarak tanımlıyor.


  Soros`un kendisini başarılı olarak tanımladığı alan ise, tahmin ettiğiniz üzere, uluslararası finans sektörü. Daha doğrusu paradan para kazanmak. Dünyadaki en yüksek performansa sahip yatırım fonu olarak kabul edilen Quantum Fon Grubu`nun baş yatırım danışmanı olan Soros, Fund Management LCC`nin de başkanı. Soros`un piyasalarda `İngiltere Merkez Bankasını yenen adam` gibi bir şöhreti var. Soros`un, 1992`de İngiliz sterlinin değer kaybedeceğine dair spekülasyonu, kendisine bir haftada iki milyar dolar kazandırmıştı. [İngiltere ise o günden beri Avrupa döviz kurunun dışına itilmiş durumda.]


  Yine 1997`deki Asya krizinde de Soros ismi gündemdeydi. George Soros, Malezya Başbakanı Mahatir Muhammed`in tüm açılamalarındaki doğrudan hedefti. Mahatir, finansal piyasalardaki istikrarsızlığın temel kaynağı olarak Soros`u işaret ediyordu. Buna karşın Asya krizinden istediği kazancı sağlayamayan Soros da, finansal piyasaların gidişatından hiçte memnun değildi. Felsefeci olarak kendisini başarısız bulsa da, küresel kapitalizmin üzerinde yeniden düşünülmesini isteyecek kadar derin açıklamalar yapmayı ihmal etmiyordu. Yeni avlar peşinde koşan Soros, 1998`de `Rusya rubleyi devalüe etmeli` açıklamasıyla piyasaları alt-üst etmeyi ve dolayısı ile aradığını bulmayı başarmıştı.


  Soros`un kapitalist anlayışa birçok eleştirisi var. Bu eleştirilerin en sivrileni; `küresel toplum olmadan küresel bir ekonominin olmayacağı` yönünde. Ona göre, küresel bir ekonomide yaşıyoruz; küresel bir toplumun mevcut siyasi organizasyonu oldukça yetersiz. Soros için küresel toplum, küresel bir devlet değildir ve arzu da edilmemektedir. Ancak devletlerin egemenliği uluslararası hukuk ve kuruluşlara boyun eğmelidir. İşte bu noktada Soros`un karşısına Amerikan muhalefeti çıkmaktadır. Çünkü ABD herhangi bir uluslararası topluluk ya da güce boyun eğmek istememektedir. Bunun bir diğer ifadesi ise küresel ekonominin küresel güçlere ihtiyaç duyduğu tam bu noktada, güçlü devletler arasındaki ayrılık giderek kendini daha etkili biçimde hissettirmektedir. Bu durum ise haliyle ortak işbirliği şansızını da azaltmaktadır.

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  22 Mayıs 2008
  Şehir
  Konya
  Yaş
  33
  Mesajlar
  37
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Çiftçi Lambhorgini`ye binecek`  hiiç umamıyorum ama inşallah ben lambhorginiden vazgectim kel bi hacı muro olsada yeter...

 10. #10

  Üyelik Tarihi
  13 Eylül 2008
  Şehir
  POLATLI/KARAAHMET KÖYÜ
  Yaş
  29
  Mesajlar
  206
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Çiftçi Lambhorgini`ye binecek`  insallah o günleri görecek kadar çiftcilik yaparız bu gidişe silinmezsek iyi

 11. #11

  Üyelik Tarihi
  12 Eylül 2008
  Mesajlar
  69
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Çiftçi Lambhorgini`ye binecek`  walla ciftcinin hali perişan ben kendi acımdan söylüyorum her sene borca giriyoruz sonumuz ne olur

 12. #12

  Üyelik Tarihi
  25 Aralık 2008
  Şehir
  Konya
  Yaş
  45
  Mesajlar
  2,485
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Çiftçi Lambhorgini`ye binecek`  valla aynı aycıcekden tutta pancar fasulye ekını saymıyorum bıle kanola artarsa bır pancardan artıyor artık horgucden yıyorum ya

 13. #13

  Üyelik Tarihi
  26 Ekim 2008
  Şehir
  Isparta
  Yaş
  50
  Mesajlar
  1,830
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Çiftçi Lambhorgini`ye binecek`  Malum şahıs. bir zamanlar TÜRKİYE nin bir tek ihracat kalemi nin TÜRK ASKERİ olduğunu söylemişti..!

+ Konuya Cevap Yaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Gelecekte borsacılar değil çiftçiler Lamborghini'ye binecek
  Konu Sahibi Hermiyas Forum Çiftçi Muhabbetleri
  Cevap: 6
  Son Mesaj : 08.Nisan.2012, 19:21
 2. Gelecekte borsacılar değil, çiftçiler mi Lamborghini’ye binecek?
  Konu Sahibi Hermiyas Forum Çiftçi Muhabbetleri
  Cevap: 8
  Son Mesaj : 08.Nisan.2012, 14:18
 3. Çiftçi
  Konu Sahibi motorcu Forum Komedi - Mizah
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 24.Şubat.2010, 05:25
 4. Çiftçi
  Konu Sahibi Çağrı Forum Çiftçi Muhabbetleri
  Cevap: 13
  Son Mesaj : 10.Ocak.2009, 20:11
 5. çiftçi 1
  Konu Sahibi f1ugur_net Forum Çiftçi Muhabbetleri
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 18.Mayıs.2008, 16:05

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status