balya sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Arkadaşlar 3 gündür uğraşıyorum ekini biçiyorum balya yapma makinasını alarak balya yapmaya çalışıyorum ama biçerin arkasından dökülen samanı balya makinaları balya yapmadan geçiyor çözümü nedir acaba forumda aradım bulamadım.

Not:Ot balyası yapabiliyorum.Şimdiden teşekkürler...

Ynt: balya sorunu

kardeş önce ilgine teşekkür ederim ben ilk önce LS2008_-_Addon_Stroh_based_on_GM_Map.exe modunu kuruyor sonrada LS2008_-_Addon_Stroh.exe bu modu kuruyorum kodları da Map01.i3d ye ekliyorum böyle yapınca hata raporu gönderme diyor (game.exe hatası) böyle olunca bende sadece LS2008_-_Addon_Stroh.exe bu modu kuruyorum sonra kodları giriyorum böyle olunca biçer arkadan saman veriyor ama bu kez de balya makinaları balya yapmıyor.

Not:Hiç mod falan kurmadan ot balyası yapabiliyordum daha önce şimdi bu modları yükleyince ot balyasıda yapmıyor.Hata nerede olabilir ayrıca girdiğim kodlar.

Folgende Zeilen bei <Files> einfügen:

<File name='strawSwath' filename='textures/foliage/strawSwath_diffuse.png' relativePath='true'/>
<File name='strawSwathDensity' filename='map01/strawSwath_density.png' relativePath='true'/>
<File name='strawShader' filename='shaders/wheatFoliageShader.xml' relativePath='true'/>

Folgende Zeilen bei <Materials> einfügen:

<Material name='strawSwathMaterial' ambientColor='1 1 1' customShader='strawShader'>
<Texture name='strawSwath'/>
<CustomParameter name='alphaBoostStartEndMax' value='20 42 0.6 0'/>
</Material>

Folgende Zeilen bei <Layers> einfügen:

<FoliageLayer name='strawSwath' densityMap='strawSwathDensity' numDensityMapChannels='1' material='strawSwathMaterial' cellSize='8' viewDistance='80' terrainOffset='0' objectMask='4294967280' atlasSize='1' plantThreshold='0.5' numBlocksPerUnit='1.8' width='0.9' height='0.9' heightVariance='0.2' horizontalPositionVariance='0.2' growthNumStates='0' growthStateTime='0'/>

vallahi bulamadım kardeş biraz yardımcı olabilirmisin game.exe hatası alıyorum aynı hatayı alanlarda var ama cevap bulamadım sen konu linkini verebilirmisin

kardeşler şu konuya çözüm bulun bendede aynı dert var aslında saman yapan data dosyaları var ama kendime ait bi haritada kendime ait araçlarda bu özelliği istiyorum ama olmuyo çözüm lütfen....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...