TAPDK, satış belgeleri konusunda tütün mamulü, alkol ve alkollü içki üreticileri

TAPDK, satış belgeleri konusunda tütün mamulü, alkol ve alkollü içki üreticilerini, ithalatçılarını ve satıcıları uyardı..

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK), satış belgelerinin süre uzatım işlemleri konusunda tütün mamulü, alkol ve alkollü içki üreticilerini, ithalatçılarını ve satıcıları uyardı

Satış belgelerinin, süre uzatım işlemlerinin 2-30 Ocak’ta arasında gerçekleştirildiğine dikkat çekilerek, uzatım işlemi yapılmayan belgelerin askıya alınacağı bildirildi. Açıklamada, “Nisan sonuna kadar işlem yapılmayan belgeler, iptal edilecektir” denildi. Açıklamada, il merkezi ve büyükşehir belediye sınırları içindeki perakende satıcılar 145 lira, ilçe merkezlerinde 89 lira, belde ve köylerde de 28 lira satış belgesi bedeli ödeyecek.
Belge tutarı, açık alkollü içki satıcıları için il merkezi ve büyükşehir belediye sınırları içinde 590 lira, ilçe merkezlerinde de 215 lira olacak. Toptan satıcılar ise 590 ile 2 bin 240 lira arasında bedel ödeyecek