fiat 640 lığa çift çerek takılıyomu ve turbo taklıyomu

arkadaşlar Fiat 640 lık 84 model var elımızde ve sıfır aldık halen bızde yıllık 250 donum yer surerız . bunun samanı ,buğdayı ve padozunu yaparız ..daha hiç rektefiye yaptırmadık ,halen zil gibi çalışıyo ..

ama turbo taktırmayı ve çift çeker dt oluyomu bunlar ..

Ynt: fiat 640 lığa çift çerek takılıyomu ve turbo taklıyomu

camkinoz link=topic=18809.msg165931#msg165931 date=1237327419' Alıntı:
arkadaşlar Fiat 640 lık 84 model var elımızde ve sıfır aldık halen bızde yıllık 250 donum yer surerız . bunun samanı ,buğdayı ve padozunu yaparız ..daha hiç rektefiye yaptırmadık ,halen zil gibi çalışıyo ..

ama turbo taktırmayı ve çift çeker dt oluyomu bunlar ..
birader bende de war 640 1981 model motor benimde rektefe olmadı saat gibi hayla turbo takıldığını biliyorum ama dt takılıyormu bilemicem :::::

_FaTıH_ link=topic=18809.msg166486#msg166486 date=1237495459' Alıntı:
bizdede vardı 84 model temiz bi 640.turbo hakkında bilgim yok.ama DT kesinlikle türkiyede yok.
nie ben araştırdım hatta konyadan görüşme yaptım adam 7 bin tl te takıcaktı ama dedi fazla zorlarsan alırsın eline dedi onun için hiç takmaya bile kalkmadım,motorun en iyisi orginalidir birader boşwer sen elindekinin değerini bil ama sana çift çeker motor lazımsa çift çeker orginal al derim ::::::::::::::

delidolu11 link=topic=18809.msg166487#msg166487 date=1237495783' Alıntı:
nie ben araştırdım hatta konyadan görüşme yaptım adam 7 bin tl te takıcaktı ama dedi fazla zorlarsan alırsın eline dedi onun için hiç takmaya bile kalkmadım,motorun en iyisi orginalidir birader boşwer sen elindekinin değerini bil ama sana çift çeker motor lazımsa çift çeker orginal al derim ::::::::::::::
öyle taktıracak olsam ankara-ostimde de takarlar.ama orjinalina hiç birşey uymaz.ben orjinalden bahsetmiştim...

camkinoz link=topic=18809.msg167442#msg167442 date=1237753832' Alıntı:
acaba turkıyede yapılıyor mu,,ve nerde yapılıyor acaba ,,orjinal kadar sağlıklı olurmu ...
ben sadece bunları bılıyorum ıstıyosan dt yaptırmak en yakınındakı fabrıkayla konus derım

kofalcalimuhammet link=topic=18809.msg167260#msg167260 date=1237741017' Alıntı:
dt yapılması lazım fabrıkadan sıra alıyon traktoru goturuyon yapıyolar dıye bılıyorum
ewet arkadaşlar bunu bende duymuştum.bu konuyu sizin için haftaya arkadaş gelince bir sordurayım belki birgün bizede lazım olur.

seka0680 link=topic=18809.msg184937#msg184937 date=1244405466' Alıntı:
ewet arkadaşlar bunu bende duymuştum.bu konuyu sizin için haftaya arkadaş gelince bir sordurayım belki birgün bizede lazım olur.
Arkadaşlar ben bugün arkadaşa sordum kendisi newholland traktör fabrikasında çalışıyorbana böyle bir şeyin olmadığını fakat yeni traktörleri yani garantisi bitmemiş veya yeni bitmiş traktörleri eğer teknik bir arızadan dolayı ise ancak o zaman fabrikaya götürdüklerini söyledi.Bu da eğer bölgedeki teknik servisin arızayı gideremediği zamanlarda oluyormuş yani öyle git fabrikaya listeye gir sonra sıra gelince çağıralım olayı yok anlayacağınız.
2. olarakta tek çeker bir traktörün çiftçeker ' e dönüşmesi hiç bir şekilde mümkün deyilmiş.Ama turbo taktıracakmışsın onun içinde ayrı bir masraf harcayacaksın ve sakın olaki eğer taktıracak arkadaş var ise güvenilir bir servise götürmelerini tavsiye ederim.Sonradab başınız ağrımasın.

dt ve turboya yapacağın masrafı traktörün üzerine ekle al bi 80-66 dt ikinci el bak keyfine hem daha az paradan çıkarsın hemde orjinal

turbo gayet iyi oluyo.bizim burada birisi taktırdı çok memnun oldugunu söylüyo.ama turbo taktırdıktan sonra traktör çok patinaj çektiği için arka jantlara ilave ağırlık taktırdı.o arkadaş istese 2 tane istediği marka sıfır traktör alacak parası var ama 640 dan vazgeçmiyo.