fabrikasyon tavuk gübresi nasıl taban gübresi olarak kullanılırmı.

2008 ekim yılı kullandım sonucunu 2009 da alacağız merak ediyorum kullanan varsa bilgilendirsin
dönüme 15 kg gelecek şekide attım.
ankara.

Ynt: fabrikasyon tavuk gübresi nasıl taban gübresi olarak kullanılırmı.

fabrikasyon olması aklını karıştırmasın bildiğin hayvan güpresi fakat belirli işlemlerden geçiyo bizim köydede bu fabrikadan var yaş güpreyi işliyolar örnegin 100 ton yaş güpre makinaya dökülüyo suyu bir tarafa posası bir tarafa aakıyo posayı 10 gün lük bi zaman zarfında kurutuyolar sulu kısmı ise istek olursa salma su yapan çiftçi tankerle götürüyo.

pastorıze olmadan cıftlık gubresı satısı yasak galıba
15 kg az bence normal gubre gıbı atmıssın ama ınsallah ben yanılırımda sen bol bol urun alırsın
ıstemeyenın gozu cıksın derler ya

Valla tavuk gübresi ucuz diye millet akın etti üstüne ama biz kullandık hiç tavsiye etmem yanı erimedi bile fırfırlıyla atmıstık onuda.

taban gübresi olarak kullanılır kırşehir yöresinde arkadaşlar çoğunlukta kullandılar 15 kilo çivarında ama ambalajının üzerinde dekara 150 kilo verilmesi uygun yazıyor birde kulanım şekli yanlış gibi geliyor bana fırfır la atılan gübreler daha erimedi toprağın üzerinde duruyor pek tavsiye etmem

ben birkaç yıldır kullanıyorum.gübre fiyatları yüksekken cazipti.simdi pek cazip değil.zor eiyor.pis kokuyor.asidi yüksek.bitkinin su ihtiyacını arttırıyor.bizim buralarda kimyevi gübreyle karşılaştırıp 20-30 kilo atanlar oldu.elde var sıfır.150-200 kilo atmak gerek.oda 60-70 liraya denk geliyor.55 liraya dap atmak daha cazip gibi...: