mf 255 turbo hakkındaki tecrübeleriniz bilgileriniz

Ynt: mf 255 turbo hakkındaki tecrübeleriniz bilgileriniz

arkadaşlar traktörün resmini dün çekmiştim şimdide üşenmeyip gidip sizin içinde pulluğun resmini çektim konusu geçen traktör ve pulluğun resimleri, bu traktör bu pulluğu çekiyor ayrıca arkadaki havalı mibzerin boş ağırlığı 540 kg (fabrika çıkışı ağırlığı) biz üzerinde birkaç değişiklik yaptık 550 kg olmuştur ama siz fabrika verisini göre hesaplayın aramızda 10 kg lafı olmaz:) gübre kutularına 50 kg ağırlığında 5 torba gübre alıyor tohum kutularına ise toplan 40 kg tohum alıyor makinanın dolu ağırlığı ise 540+250+40= 830 kg e haliyle bu makinayı önünde bu kadar ağırlık varken kaldıra biliyorsa 4lü dönerli pulluğu ise hayli hayli kaldırabilir:)

walla o kadarını bilmiyorum makinanın üzerinde yazan etikette 640 kg yazıyo ben onun yalancısıyım sonuçta kantara gidip tartmadık makinayı heralde doğrudur ağırlığı. sizinkinin dolu ağırlığı olabilirmi acaba diyecem biraz saçma olacak:) walla garip bi durum ama öyle yapılı bi makina değil bizimki arka tohum basan tekerlekleri çok dandikmiş jantları bu sene iyice parçalandı bu sez
ekizalp link=topic=18940.msg183956#msg183956 date=1244036606' Alıntı:
arkadaşlar traktörün resmini dün çekmiştim şimdide üşenmeyip gidip sizin içinde pulluğun resmini çektim konusu geçen traktör ve pulluğun resimleri, bu traktör bu pulluğu çekiyor ayrıca arkadaki havalı mibzerin boş ağırlığı 640 kg (fabrika çıkışı ağırlığı) biz üzerinde birkaç değişiklik yaptık 650 kg olmuştur ama siz fabrika verisini göre hesaplayın aramızda 10 kg lafı olmaz:) gübre kutularına 50 kg ağırlığında 5 torba gübre alıyor tohum kutularına ise toplan 40 kg tohum alıyor makinanın dolu ağırlığı ise 640+250+40= 930 kg e haliyle bu makinayı önünde bu kadar ağırlık varken kaldıra biliyorsa 4lü dönerli pulluğu ise hayli hayli kaldırabilir:)
onu kapattı da seneye iş görmezler. alacak olan arkadaş olursada açıkcası ben pek tavsiye etmem aslinda en iyisi Gaspardo da onlarda çok pahalı ya şimdiki fiyatı ise 5.600 euro başlıyo 27.500 e kadar çıkıyo fiyatları ama makinada makina yani hiç şaşma yapmaz. neyse sonuçta buda kırıla döküle işimizi görüyo sonuçta mahsüllerde her hangibir problem olmuyo bazısı 10 bazısı 15 cm araylada olsa sonuçta çıkıyo işimizi görüyo:)

ekizalp link=topic=18940.msg184099#msg184099 date=1244065928' Alıntı:
walla o kadarını bilmiyorum makinanın üzerinde yazan etikette 540 kg yazıyo ben onun yalancısıyım sonuçta kantara gidip tartmadık makinayı heralde doğrudur ağırlığı. sizinkinin dolu ağırlığı olabilirmi acaba diyecem biraz saçma olacak:) walla garip bi durum ama öyle yapılı bi makina değil bizimki arka tohum basan tekerlekleri çok dandikmiş jantları bu sene iyice parçalandı bu sezonu kapattı da seneye iş görmezler. alacak olan arkadaş olursada açıkcası ben pek tavsiye etmem aslinda en iyisi Gaspardo da onlarda çok pahalı ya şimdiki fiyatı ise 5.600 euro başlıyo 27.500 e kadar çıkıyo fiyatları ama makinada makina yani hiç şaşma yapmaz. neyse sonuçta buda kırıla döküle işimizi görüyo sonuçta mahsüllerde her hangibir problem olmuyo bazısı 10 bazısı 15 cm araylada olsa sonuçta çıkıyo işimizi görüyo:)
senin cantlar alemınyum herald 2000 de güngör aldık alımınyum jant ufak bi darbede hemen yamuldular plastıkle değiştirdik 2004 te irten aldık plastık jant bitanesı ağaç köküne çarptı kırıldı sadece irtemdede cm olarak yolda makınayı test ederiz öyle başlarız ekmeye 2009 yeni aldık ektiğimiz tarlaları dolaştık hiç şaşmamış tek tük bazı yerlerde o da tohumdan olabılır gaspardo iyi diyosunda onların makina yapıları bizim toprağa uymuyor balta yapıları falan farklı alanlar baltaları falan değiştiriyor gördüm fiyatıda gecen yıl 11 bin tl ydi sanırım 4 gübreli

etikette 640 yazıyormuş ben yanlış görmüşüm 6 yı iyi damgalamamışlar ben 5 diye görmüşüm kusura bakmayın. buarada nail kardeş siz irtemi ne kadara aldınız? size göre hangisi daha iyi güngör mü yoksa irtem mi?

güngör ilk makınaydı bizim üzerine 2 irtem dğiştirdik irtem süper hiç şaşmaz karpuz falanda ektiğimiz için tohum araları önemli o yüzden tercih ettik plakalar tohum ayarları falan cok randımanlı ayrıca gübrelıklerde helezon var gübre ayaklarıda baltalı baltalrda çakmalı kaynak yok 5 bin dönümden aşağı bitmiyor baltalar biterse eğer fabrika ücretsiz yeniliyor bizim topraklar biraz sert olduğu için aşınmalar fazla bizzat biz değiştirdik.hava emiş üniteside farklı titreşimi önleyici sistem yar böylece bilya falan dağatmıyor daha az devirli kullanıyoruz güngöre göre sonuç makına mukemmel tavsıye ederim eğer merak ettiğiniz bir konu varsa fabrikasınada gidebiliriz fiyatı 9 bin tl biz vadeli 9.5 aldık eskıyı verdik 4 bin üstüne vercez eskiside 2005 veya 2006 modeldi

hımm vermiş olduğum bilgiler için teşekkür ederim bizde güngörüm baltalarını değiştirdik orjinalleri burda pak randımanlı iş görmedi bizde baltaları kendimiz ettik gübre baltalarını sustadan tohum baltalarını grayder bıçağından uydutduk bizim buranın toprağı tahminen sizinkinden birazdaha yumuşaktır bizde 2001 yılında almıştık bu güngörü orjinal baltalarıyla bi sezon çalıştı yaklaşık omznadan beri bizim yapmış olduğumuz baltalarla iş görüyoruz ve hala bitmedi.

bizim toprak beton gibidir o yüzden 255 turbo işe yaramadı ben 265 s e 3 lü 12 numara takıyorum 255 turbo ise bizim bolu ovasında 3 lü 8 numara takar 3 takviye ile çift sürer 255 t ye bizim buralarda 4 lü 12 numara pulluk takarsan toprağa batırırsın birdaha da çıkaramazsın düzde at gibi koşar rampada kaplumbağa gibi gider biz kullanamadık senin işini görüyorsa ne mutlu sana

biradeR BENİm 255 ep var 2001 model valla emsallerini tanımz kusura bakma. . nh miş fiatmış jonderemiş erkuntmuş boŞ iŞ takarım 8 numara 4 bakma arkana . . senkromej şanzuman var dinlemez. . 220 tork var 62.5 hp

tabİ BU DEDiğim 255 ep diğer 255 t lerden farklı . üstüne çıkar . .

tt 55 gelince bende var güzel traktör. . seri . düz 1 le çift sürüyor... sadece bu massyin şu huyunu sevmiyorum arka kısmı çok ağır geliyor traktöre. .

o dediğin doğrudur arkadaş bizim ege tarafının toprağı birazdaha yumuşaktır onun için dediğim gibi zorlanlasa sonuçta bizim her işimizi görüyo yakıdı çok güzel 3 silindir motor var zaten yaksa yaksa ne kadar yakar yanlış şunu çok iyi biliyorum 1998 model 265 s den çok az yakıyo dayımda vardı biz sıkışınca onun 265 i aldık o nasıl bi yakıt yakmadır bilmiyorum yakmıyo hatta içiyordu yalnız o modellerin hepsimi aynı yoksa dayımınki istisnamıydı yoksa ayarlarındamı bi sorun vardı bilemiyorum bizimkinden çok yaktığını biliyorum. zaten sonra da sattı zaten. şimdi 3.050 var ondada:)

o dediğin doğrudur arkadaş bizim ege tarafının toprağı birazdaha yumuşaktır onun için dediğim gibi zorlanlasa sonuçta bizim her işimizi görüyo yakıdı çok güzel 3 silindir motor var zaten yaksa yaksa ne kadar yakar yanlış şunu çok iyi biliyorum 1998 model 265 s den çok az yakıyo dayımda vardı biz sıkışınca onun 265 i aldık o nasıl bi yakıt yakmadır bilmiyorum yakmıyo hatta içiyordu yalnız o modellerin hepsimi aynı yoksa dayımınki istisnamıydı yoksa ayarlarındamı bi sorun vardı bilemiyorum bizimkinden çok yaktığını biliyorum. zaten sonra da sattı zaten. şimdi 3.050 var ondada:)

255 T ' lerin Turbo özellikleri çok çabuk bozuluyor ve epey masraf çıkarıyor diyorlar. Ne diyorsunuz bir cevap verebilir misiniz. Ayrıca 255 T ' nin yakıtı nasıl.

walla xxlarge arkadaşım bizim 255T 1994 yılında sıfır olarak almıştık bugüne kadar turbosu yönünden hiç şikayatimiz olmadı. önceki konularda bahsetmiştik ilk çalışmada stop çubuğu çekili marşa basın diyordu fabrika uyarılarında (Turbo şarj ünitesini yağlaması için) yaklaşık bi 5 sene o şekilde kullandık daha bu uygulamayı bıraktık yaklaşık 98-99 yıllarından sonra direk marşa başıp çalıştırmaya başladık Allah şükür şimdiye kadar bişi olmadı ve halen daha kullanıyoruz yakıt olayına gelince sende 265S kullanmışsın aynı şikayetten bahsediyorsun kısaca şöyle söylim 265 S nin yakıtının yarısını anca yakıyo yarısı olmasada %40 ve %45 daha az yaktığı kesin sana okadarını söylim ama 265 in yaptığı işide yapar.

Babamda şu an eski bir model 240 S var. Bu da çok güzel traktör. Yakıtı az. İş yapıyor.
Biraz gücü az o kadar. Acaba ileride bu 240 ' ı satıp yine biraz eski bir model 255 T mi alsam. Bu konuda biraz aydınlatır mısınız.

255 T ' ler gördüğüm kadarıyla çok güzel traktör. Ama dediğim gibi bir arkadaş bu 255 T ' leri çok tozlu bir yerde çalıştırırsan turbo bozulur dedi. Traktörün turbosu bozulsa bu traktör yine iş yapar. Turbo devre dışı kalsa, turbo bozulsa bozuk halde bu şekilde çalışır mı. Bu konuda aydınlatabilir misiniz.