mf 255 turbo hakkındaki tecrübeleriniz bilgileriniz

arkadaşlar mf 255 turbo aldım 98 model sürüngen vitesli ama daha çok bilgi sahibi olmak istiyorum teknik ve uygulama bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

Ynt: mf 255 turbo hakkındaki tecrübeleriniz bilgileriniz

arkadaşım 1990 yılında aldım 255t ağırlıkları göbekteydi ilk çalıştırmada stop çubuğunu çeker 25 saniye marşa basardım sonra stop çubuğunu iter traktörü çalıştırırdım 1 yıl kullandık bir dahada kapıya sokmadık ayrıca 1998 model olupta ara bucuklu surungen vitesli 255 t hiç görmedim eğer varsada bu ilk olacak seninki 255 ep olmasın eğer ep ise 63 hp dir ve çok randımanlıdır 260 goldun aynısı ama bana soracak olursan 255 t yi kapıya sokma derim

şimdi bu yeni modeller kontaktan stop. sürüngen vitesli orjinali öyle sanırım 55 hp gücünde aslında ep almak istedim ama bulamadım piyasada cok baktım ama bulamadım. 12 lik 3lü pulluk almayı düşünüyorum acaba cekermi yada randımanlı olurmu. saygılarımla

hazê link=topic=18940.msg167525#msg167525 date=1237809662' Alıntı:
şimdi bu yeni modeller kontaktan stop. sürüngen vitesli orjinali öyle sanırım 55 hp gücünde aslında ep almak istedim ama bulamadım piyasada cok baktım ama bulamadım. 12 lik 3lü pulluk almayı düşünüyorum acaba cekermi yada randımanlı olurmu. saygılarımla
yerine bağlı ama bence çekmez 3 lü 12 yi...

arkadaslar BENDE 255 EP VAR 2001 MODEL Çok güzeL TRAKTÖR .. YENı aldığIM TT 55 le çekİ DEMİRLERİNE BAĞLADIK sürükledi WALLA he bırde 60 56 var onlada bağladıK HOPLATA HOPLATA SÜRÜKLEDİ yani çOK GÜZEL TRAKTÖR . . . VAZGEÇiLMEZ gibi bi traKTÖR MAZOT kONUSUDA çok az yakıyo . . ayrıca gÜÇLÜDE 62.5 Hp

[size=14pt][size=12pt]slm arkadaşlar bende de 94 model 255T var arkadaşın dediği gibi ilk çalışmada 15 saniye stop çubuğunu çekip daha sonra çalıştırıyorduk ama daha sonra kontaktan stoplar çıkınca yani bizim yaptığımız işin gereksiz olduğunu farkettik ve ogünden sonra normal çalıştırıyoruz. bende 11 numara 4lü dönerli pulluk valla banamısın demiyor ilk başta pulluğu alırken bize öyle demişlerdi bu traktör bu pulluğu çekmez demişlerdi 3lü olarkta kullanabiliyorsun pulluğu, bizde dedikki en kötü ihtimalde 3lü olarak kullanırız demiştik ama 3lü olarak kullanmaya gerek kalmadı 4lü olarak çekiyor yaklaşık 25cm derinliğinde fazlası var eksiği yok ancak bizimki sürüngen vites değil normal şanzıman takviye 4 ile (L+4) çekiyo banamısın demez yani teretdüdsüz alabilirsin istediğin pulluğu fırsat bulabilirsem çift zamanı fotoğrafını çekipte koyabilirim. istek izerine[/size][/size]

hayır mazotla ilgisi yok 255 lerde turbo olduğu için stop çubuğu çekili marşa basılıyordı yani sen motorun çalışmasını engelliyorsun buda o arada turboşarj ünitesini yağlama yapıyo ve daha sonra stop çubuğunu iterek çalıştırıyordun ama sadece sabahları ilk çalışmada yapılıyordu. diğer stop edip çalıştırdığınde gerekmiyordu ( fabrikanın traktörün üzerine yapıştırmış uyarılarında yazıyordu) amacı ise turbonun yatak sarmasını engellemek miş yaklaşık 5-6 senedir biz bu uygulamayı yapmıyoruz artık ama turbonunda bişi olduğu yok yani senin anlıyacağın gereksiz bir uyarıymış:)

bu arada xdragonx arkadaşımızın dediğine katılmıyorum süper traktör 15 senedir kullanıyoruz tık demedi ne küçük traktör aradıyo nede büyük traktörü bizim her işimizi görüyo dediğim gibi 4lü dönerlü pulluğu bile çekiyor ben daha ne isteyim yakıt olarak da az yakıyo gerisini size birakıyorum kararı siz verin.

arkadaslar ben benıM 255 EP YE 8 NUMARA 4 LÜ TAKIYORUM . . yakıtıda güzel. . 2001 model şimdikileriden hiçbir farkı yok. . . özellikler hepsi aynı 220 tork var senkromej şanzuman . .

ekizalp link=topic=18940.msg183146#msg183146 date=1243789125' Alıntı:
[size=14pt][size=12pt]slm arkadaşlar bende de 94 model 255T var arkadaşın dediği gibi ilk çalışmada 15 saniye stop çubuğunu çekip daha sonra çalıştırıyorduk ama daha sonra kontaktan stoplar çıkınca yani bizim yaptığımız işin gereksiz olduğunu farkettik ve ogünden sonra normal çalıştırıyoruz. bende 11 numara 4lü dönerli pulluk valla banamısın demiyor ilk başta pulluğu alırken bize öyle demişlerdi bu traktör bu pulluğu çekmez demişlerdi 3lü olarkta kullanabiliyorsun pulluğu, bizde dedikki en kötü ihtimalde 3lü olarak kullanırız demiştik ama 3lü olarak kullanmaya gerek kalmadı 4lü olarak çekiyor yaklaşık 25cm derinliğinde fazlası var eksiği yok ancak bizimki sürüngen vites değil normal şanzıman takviye 4 ile (L+4) çekiyo banamısın demez yani teretdüdsüz alabilirsin istediğin pulluğu fırsat bulabilirsem çift zamanı fotoğrafını çekipte koyabilirim. istek izerine[/size][/size]
kardeş senin pulluk ne marka biz burda 4lü dönerli pulluğu 398 4255 6455 mefelere takıyoruz 285 liğe taktık önü yere basmadı

ekizalp link=topic=18940.msg183146#msg183146 date=1243789125' Alıntı:
kardeş sen naptn ya ben 2005 model 266G 4wd ile 4lü 11 takıyorm sen o pullukla otlara çapa mı yapıyosn yoksa

arkadaşlar dediğiniz doğru bizim burada aynı pulluktan 3 tane var ayni derken üçüde 4lü 12 numara pulluk diğer arkadaşlar MF 398 e ve fiat 80-66 ya takıyorlar bizde 255t e takıyoruz arkadaşın bahsettiği doğru önü kalkıyor ama önüne 6 tane ağırlık takınca birazda olsa ayakları yere basıyo sonuçta evden tarlaya gidinceya kadar ayakları yere bassın yeter tarlada önemli değil pulluğun markası Gms marka tarlada zaten önü kalkmıyor yerde gittiği için:) çektiği derinlik ise 25 cm 265S yide bağladık sonuçta oda çekiyor ama şimdi şöyle bi durum var bizim buraların toprak yapısıyla belki sizin oralardaki toprak yapısı bir olmayabilir çift zamanı gelsin sizin bu şaşkınlığınızı gidermiş olacak çekmiş olduğum video ve resimlerle:)