Windows 7 ' nin farkı...
Win 7 ' yi farklı kılan ufak br detay daha...

MS şefi Steve Ballmer ' dan, Windows 7 ' nin gözden kaçan küçük bir özelliği hakkında ilginç açıklama.

Windows 7 ile Microsoft işletim sistemi geliştirme ekibi ilk kez Bill Gates ' in gözetimi olmadan büyük bir projeye imza atmış oluyor. Görünüşe göre Microsoft ' un patronu Steve Ballmer, firmanın kurucusu ve eski yazılım mimarı olmadan ortaya çıkan işten fazlasıyla memnun. 'Harika bir iş oldu' diye konuşan Ballmer sözlerini; 'Üstelik Bill ' in liderdiği olmadan ekip tarafından yönlendirilen bir takım çalışması ile gerçekleştirildi. Ve biliyor musunuz Windows 7 ile ilgili çok iyi hislerim var. Ama önce başladığımız işi bitirmeliyiz' diye sürdürdü. Gerçekten de Windows 7 şimdiye kadar büyük oranda olumlu eleştirilerle karşılandı.

Geçtiğimiz Temmuz ' da Microsoft ' taki günlük işinden ayrılan Bill Gates artık eşi ile birlikte kurdukları yardım derneğinde daha aktif bir göreve sahip. Bill Gates ' in Microsoft ' taki sorumlulukları ise Steve Ballmer, yazılım mimarisi uzmanı Ray Ozzie ve araştırma ve strateji yöneticisi Craig Mundie tarafından paylaşıldı. Ballmer; 'Üçümüzün teknoloji liderliği konusunda yaptıklarımız Bill ' in yöntemlerinden kesinlikle farklı' diye konuştu.

Gates ' in bu süreç boyunca işlerine hemen hemen hiç karışmadığını da ekleyen Ballmer, 'ama isteseydi söylerdi çünkü o Bill, Microsoft ' un kurucusu' dedi.

Bill Gates ' i özlediklerini de söyleyen Ballmer, 'Herkes onun geri dönmesini isterdi' dedi ve ekledi; 'yine de bana kalırsa herkes daha fazla sorumluluk alabildiği bu yeni ortamdan memnun'.