Facebookta son 1 yılda çığ gibi büyüyen bu tür hoax tarzı haberler sayesinde bazı çıkar odakları insanları gruplarına üye ederek kitlesek reklam peşinde olduklarını açıkça ortaya koyuyorlar. Bizde veteknoloji olarak bu tür yalan yanlış haberlere inanmamanız için siz (son kullanıcıları) uyarıyoruz.

İşte Traji Komik Facebook Grupların Adları:

1. 'Profilini Kimler Ziyaret Etmiş ! ' :

Bu tamamen yalandır. Çünkü facebook gizlilik anlaşmasında bu tür uygulamalara izin vermiyor. Sizin katıldığınız saten bir topluluktur. Toplulukta sadece o gruba mesaj gönderebilir ve etkinliklerini görebilirsiniz. Başka bir özelliği yoktur.

2. 'Ne zaman Öleceğini Gör !' :

Bu gruplar saten çok ileri zekalı oldukları için kendilerini yaradandan üstün gördüklerini zannederek bu tür saçma bir eylem peşine girişmişler. Peki başarılılar mı ? Sayılır. Son kullanıcıların yoğun olduğu facebookta merak salgını sayesinde büyüyorlar. Buda aynı şekilde yalan gruplar süründedir.

Diğerleri:

3. Facebook Size Kimler Aşık..

4. Facebook Profil rengini değiştir..

5. Facebookta Soğağacını Öğrenme,

6. Hayalet Olma, Uçma, Kaçma vs..

7. Beni Kim Silmiş , Kim Engellemiş..

8. Arkadaşına Sms Gönderme, Bedava Arama..

Bunun gibi binlercesinin yalan olduğunu ve ayrıca uygulamalarında güvenlik riski taşıdığını ve uygulamaların üçüncü şahıslar aracılığı ile hesaplarınızdaki bilgilerinin verileceğini unutmayınız.