12 milyonun üzerindeki kullanıcısıyla dünyanın bir numaralı akıllı telefon üreticisi olan Kanadalı Research in Motion Apple'ın iPhone'u gibi dokunmatik modelini yılın üçüncü çeyreğinde duyurmayı amaçlıyor.

Apple'ın, iPhone ile akıllı telefon pazarına girdiğini gören RIM, dokunmatik BlackBerry modelini de pazara sunabilir. Son olarak BlackBerry 9000 (Bold) modelini kullanıcıların beğenisine sunan RIM'in, Apple'ın iPhone'a daha kurumsal özellikler eklemesi ve kurumsal kullanım için çeşitli uygulamaları devreye almasıyla dokumatik modelini de pazara sunabileceği çeşitli yatırım raporlarında değerlendiriliyor.

The Boy Genius adı verilen rapordan esinlenerek bir makale yayımlayan The Wall Street Journal gazetisinin haberine göre RIM yılın sonuna doğru, muhtemelen yılın üçüncü çeyreğinde Vodafone ve Verizon ağlarında çalışacak dokunmatik bir BlackBerry'i pazara sunacak.

Makaleye göre Amerika'da halen lider konumda bulunan RIM, Apple'ın hızlı çıkışıyla iki numaraya yerleşmesine karşılık vermeye hazırlanıyor.


(Alıntı)