KOBİler ile esnaf ve zanaatkarın kredilere erişiminde önemli rol üstlenen Kredi Garanti Fonu (KGF), çiftçilere de kefil olmaya başladı. KGF, Marmara Birlik Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği üyesi olan zeytin üreticisi çiftçilere kullandırılacak kredilerin yüzde 50sine kefil olarak, 5 milyon TL kredi imkanı sağlayacak.

--------------------------------------------------------------------------------


KOBİ ' ler ile esnaf ve zanaatkarın kredilere erişiminde önemli rol üstlenen Kredi Garanti Fonu (KGF), çiftçilere de kefil olmaya başladı. KGF, Marmara Birlik Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği üyesi olan zeytin üreticisi çiftçilere kullandırılacak kredilerin yüzde 50 ' sine kefil olarak, 5 milyon TL kredi imkanı sağlayacak.

KGF yetkililerinden edinilen bilgiye göre, KGF kefalet desteğine KOBİ ' lerin yanında çiftçileri de aldı. KOSGEB ' in 'sıfır faizli can suyu' kredi desteğinde 250 esnafa kefil olan KGF, Fortis Bank ile yapılan işbirliği sonrasında Marmara Birlik Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği üyesi olan zeytin üreticisi çiftçilere kullandırılacak kredilerin yüzde 50 ' sine kefil olarak, 5 milyon TL kredi imkanı sağladı. Kredi kullandırım süresi Ocak 2010 ' da dolacak olan projede çiftçi başına 10 bin TL kredi kullandırılacak. Böylelikle 2009 yılı mahsulü zeytin finanse edilecek