Yetkililer fuara, 23 ülkeden 400 civarında firma katıldığını açıkladı.
TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi, İl Özel İdaresi ve birçok kurumun iş birliği ile bu yıl 7 ' si düzenlenen Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ' na beklenenin üzerinde katılım oldu. 18 Mart ' ta açılan 22 Mart ' ta sona eren fuara yerli ve yabancı çok sayıda firma katıldı. Sektör temsilcileri ve çiftçiler ise fuara büyük ilgi gösterdi. Yetkililer, 115 bin civarında katılımcı beklerken sayının üzerinde gerçekleşmesinin sevindirici olduğunu açıkladı.


KTO- TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi ' nde açılan Konya 7. Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ' nın ardından yapılan açıklama da şu görüşlere yer verildi; ' ' Fuar, bu yıl yüzde 25 büyüme kaydederek 23 ülkeden 400 ' e yakın firma ve firma temsilcisinin katılımı ile hazırlanmıştır. Konya Tarım Fuarı, bu yıl 4 ayrı salonda 25 bin metrekare kapalı alanda düzenlendi. Bir hafta boyunca Türkiye ' nin her bölgesinden ve yurt dışından ciddi katılım oldu. Fuara başta İran, Suriye, Gürcistan, Azerbaycan olmak üzere, Türk Cumhuriyetleri, Balkanlar, Kafkasya ve Ortadoğu ülkelerinden gelen alım heyetleri ile toplam 128 bin 742 ziyaretçiyi ağırladı. ' '

Fuar yetkilileri ayrıca fuarların bundan sonraki tarihlerini ve illerini de açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, 14-18 Ekim ' de Bursa ' da, 4-8 Kasım tarihleri arasında Adana ' da 14-19 Nisan tarihleri arasında Diyarbakır ' da ve 17-20 Aralık tarihleri arasında da İstanbul ' da gerçekleştirilecek.