TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNCE SATIN ALINAN NEW-HOLLAND T 7040 TRAKTÖRLERİ

TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNCE SATIN ALINAN NEW-HOLLAND T 7040 TRAKTÖRLERİN TAMİR-BAKIM KURSU İNGİLTERE’DE YAPILDI
Genel Müdürlüğümüzce New-Holland U.K. firmasından ithal yoluyla alımı yapılan 20 adet New-Holland T 7040 traktörlerin sözleşme gereği “Tamir-Bakım Kursu” 23 – 27 Şubat 2009 tarihleri arasında İngiltere Basildon New-Holland fabrikasında yapıldı.

Ynt: TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNCE SATIN ALINAN NEW-HOLLAND T 7040 TRAKTÖRLERİ

BALKES07 link=topic=19465.msg184742#msg184742 date=1244354747' Alıntı:
ülkemizde yerli üretim traktör varken bu tam anlamıyla israf.yazıklar olsun.
kardeşim ne alaka bizim türk traktorün en büyügü 90hb bunu sende biliyosun lütfen yapmayın böyle ayıp oluyo haa sakınha aklınızada gelmesin türk trktörü kötülüyosun diye

Ynt: TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNCE SATIN ALINAN NEW-HOLLAND T 7040 TRAKTÖ

Ülkemizde yerli üretim traktör var da hangisi T7040 gücünde ve kalitesinde bana söyler misiniz ?
Adamlar bi tane T7040 la üç tane Tümosan 90.80 in yapacağı işi yapacaklar ve üstüne o üç traktörün yakıtından çok daha az yakacaklar.
Bunda eleştirilecek beğenilmeyecek ne var anlayamadım.
...
Bir arkadaşımız da TİGEM bunları bizim paramızla alıyor demiş...
Valla ben artık diyecek birşey bulamıyorum arkadaşlar, yapmayın etmeyin, adamlar alıyolarsa yine bizim için alıyolar.
Tohumluğu, yemliği bilmem neyi bizim için üretmiyo mu bu adamlar.

Sen yeteri kadar kaliteli tarım yapmaz veya yapamazsan o yüzden de kaliteli tohum üretemezsen devlet mecburen bu işe el atmalıdır ve bunun için de böyle gelişmiş kaliteli teknolojiler kullanılmalıdır.
Madem biz tarlamızda kullanamıyoruz, köyümüzde böyle aletler göremiyoruz, bırakalım da devlet çiftliklerinde de olsa görebilelim bu makinaları ve bundan gurur duyalım.
Helal olsun adamlara, keşke bi 20 tane daha alabilselerdi.
TİGEM çiftliklerinde T9000 ler, Fendt 900 ler, 8690 lar görebilseydik.
...

Ynt: TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNCE SATIN ALINAN NEW-HOLLAND T 7040 TRAKTÖRLERİ

TİGEM de yapılanları israf gibi görmeyin.orada yapılanlar tüm türkiyeye örnek olabilecek şekilde en üst seviyede olmalıdır.araştırma geliştirme en üst seviyede olmalıdır.pekçok çiftçimizin bundan yüz yıl önce dedesinin yaptığı çiftçilikten farkı öküzün yerini traktörün alması.kendi köyümden bahsedeyim.
burada bir adam var.hiç gübre atmaz gübre atmanın faydasız olduğunu düşünür.
başkası da mibzere karşı halen daha pulluğun altına ekin ekiyor.
tohumluk almazlar.traktörlerin %80 mf 240.birşey demiyecem de sürdükleri çift 8-10 cm geçmez.diyorum ki;biraz büyükçe bir motor al.tarlanı derince sür.bak ayrık kalıyormu.bana şiddetle karşı çıkarlar.bizim şu anda avrupa ve amerikalı çiftçiler gibi ekipmanlarla çalışacak bir ortamımız yok.hiç değilse devlet yapsın.biz de videolardan görmeyelim gidip yerinde görelim.

soke_karadag link=topic=19465.msg227909#msg227909 date=1258064390' Alıntı:
BOŞ MİLLİYETÇİLİĞE GEREK YOK TÜRKİYE NEYİ ADAM GİBİ ÜRETTİDE BİZ ALMADIK. ADAMLAR ÇALIŞIYOR VE ÜRETİYOR.
bu işlerin milliyetçilkle.işi duygusallığa dökmekle bir ilgisi yok.teknolojiyle azimle ve çalışmayla ilgisi var.kurbağanın vıraklarken yaptığı gibi sürekli göğsümüzü kabartıyoruz.ama icraat yok.mesala bir x markanın 1982 yılında çıkardığı bir modeli traktör 2009 yılında bile 27 yıl süreyle çıkmışkan.ve bu süre zarfında sadece teknik olarak farları yuvarlaktan kareye dönmüşse.dahası yeni modelleri yakıt ve çekiş olarak eskilerden daha kötüyse.dahe ne diyeyim.
Ama diğerlerine bakın.adam 55-60 hp lik traktörlerinde bile enjeksiyonlu dizel motor takmış.vites mi istiyorsun alsana 24 ileri 24 geri.10 saat çift süresen bile belin ağrımayacak.motorun sesi düşük kabinin içersinde radyonun sesini anlayabiliyorsun.her yönüyle beklentileri karşılayabilecek bir traktör üret ki;o zaman ürettiğin altın değerinde olur.

Hklısın Ali abi Şahsi Bİşey sorcam Sen NE iş yapıordun ;) Bayi yada bi Servislik fln warmı? ;)
ali_kockaya link=topic=19465.msg227976#msg227976 date=1258120838' Alıntı:
bu işlerin milliyetçilkle.işi duygusallığa dökmekle bir ilgisi yok.teknolojiyle azimle ve çalışmayla ilgisi var.kurbağanın vıraklarken yaptığı gibi sürekli göğsümüzü kabartıyoruz.ama icraat yok.mesala bir x markanın 1982 yılında çıkardığı bir modeli traktör 2009 yılında bile 27 yıl süreyle çıkmışkan.ve bu süre zarfında sadece teknik olarak farları yuvarlaktan kareye dönmüşse.dahası yeni modelleri yakıt ve çekiş olarak eskilerden daha kötüyse.dahe ne diyeyim.
Ama diğerlerine bakın.adam 55-60 hp lik traktörlerinde bile enjeksiyonlu dizel motor takmış.vites mi istiyorsun alsana 24 ileri 24 geri.10 saat çift süresen bile belin ağrımayacak.motorun sesi düşük kabinin içersinde radyonun sesini anlayabiliyorsun.her yönüyle beklentileri karşılayabilecek bir traktör üret ki;o zaman ürettiğin altın değerinde olur.