ön süspansiyona sahip traktörlerin tutunma kabiliyeti niye yüksek tir

Ynt: ön süspansiyona sahip traktörlerin tutunma kabiliyeti niye yüksek tir

ağır abi link=topic=19491.msg168972#msg168972 date=1238264160' Alıntı:
ön süspansiyona sahip traktörlerin tutunma kabiliyeti niye yüksek tir ;) ;) ;)
bana göre bu tırlarda da öle...şimdi körükleri indirdiğin zmn tırın çekişi çamurda yada karda artar.bu traktörde de böle herhalde.körüğü indirdiğinde traktörün ağırlığı öne doğru yüklenir.buda çekişi artırır.benim düşüncem bu :)

on suspansıon ontekerlerın yerle baglantısını kesmez daha dengelı yere bastıgından da kesıntısız zorlama saglar % 10 kadar guc artısı saglar...

celtık yerlerınde olsun yada fazla tezeklıı yerlede kolay kolay onler bosa donmuo motoru zıplatmıo asla ee buda motorun cekısını artırıo motor gucunu kastetmedım taıkı ama aynı beygirdekı suspansıyonsuz modelınden fazla gıdıo tarla ıslerken...

bencede mizra haklı, önler süspansiyon sayesinde sürekli zeminle temas halide kalıyor buda önlerin tutunması demektir Bence

biz gecen sene tarktoru alırken supansıyonsuz 6430 alcana suspansıyonlu 6330 al demıstı bayı zaten ve haklıda cıktı... cok yararını goruyoruz... her sartta..

kaanmaan link=topic=19491.msg169236#msg169236 date=1238401267' Alıntı:
hasan attın bi konu ortaya yoksun
bide senin fikrini alalım bakalım...
süspansiyon sistemi basınç olarak pozitif basınçta çalışır..dolayısıyla ön tekerler zeminden temasını kesmezler... buda daha iyi tutunmaya neden olur..sonuç olarak çekiş kabiliyetini artırır
ayrıca ön süspansiyonlu traktörlerde toprak altı sürümde ( pulluk , dip patlatan vs ) hidrolik hass ayarını etkilemsin diye süspansiyon devreden çikarılır ( kilitli konuma getirilir ) ... toprak üstü sürümde ( diskaro , tırmık , aysan , lazer , ekim işleri vs ) süspansiyon devreye sokulur...kilitli konumdan çıkarılır diye düşünüyorum benım yazacaklarım bu kadr

eger traktor suratlı bı iş yapcaksa ve fazla engebe varsa o zaman manuele alınıo eger agır yada hafıf farketmez cok hızlı ıs yapılmıosa otomatıkte durmasının zararı yok dıo servısler