Fuara, İtalya, Fransa, İsrail, Güney Kore, Almanya, Suriye, Hollanda, Mısır, Sırbistan ve İngiltereden 200e yakın firma katılacak

--------------------------------------------------------------------------------


'Mersin Uluslararası Tarım Fuarı'nın dördüncüsü 1-4 Nisan arasında Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ' in katılımı ile yarın açılıyor.
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut, yaptığı yazılı açıklamasında, Mersin ' in tarım sektörünün merkezi haline getireceklerini bildirdi.

Fuara, Türkiye ' nin yanı sıra İtalya, Fransa, İsrail, Güney Kore, Almanya, Suriye, Hollanda, Mısır, Sırbistan ve İngiltere ' den 200 ' e yakın firmanın katılacağı ve çeşitli ülkelerden çok sayıda alım heyetlerinin geleceğini ifade eden Aşut, şunları kaydetti:

'Mersin, Uluslararası Tarım Fuarı her geçen yıl gelişiyor. Fuarda, hem tecrübemiz hem de yapacağımız çalışmalarla çıtayı daha da yukarılara çekeceğiz. Mersin ' i, gerek üretim, gerekse ihracat potansiyeli açısından tarım sektörünün merkezi haline getireceğiz.'

Aşut, Yenişehir Fuar Merkezi ' nde yarın açılacak fuarın, Mersin ve Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacağını da kaydetti.