same neden boyle?

Ynt: same neden boyle?

ne kadar bılgım mı var. arastırıyorum ayrıca teknık bılglerınde yazıyor 1400 dev/dak maksımum tork 256 sence dusuk degıl mı 3075in torku 300 bu yuzden daha atak ve pratık,motor daha tez toparlıyor.galıba sendede silver 130 var max tork 495 bence cok az bak bakalım 135 beygır fendte,newhollanda torkları kac anlş-*s

begenmiyorun dıger 75lere gore zayıf cok cabuk boguluyor motor difrensıyel ve sanzumana gore degerlendır demişsin ama tork 300 olsa daha atak olmazmı sen 130dan menmunmusun 130 cok guzel dıorlar ama bılmıyorum hiç denemedım yakıtı fln nasıl kaçlı pulluk takıosun. sunuda solım motorumdn menmunum özellıkle yakıtından kullanıslı bıraz kabın dar ama olsun bırazda performan beklerdım sameden sonuçta avrupa teknolojı liderı dıye bılıyorum hem ödul almış bır traktor oyle degılmi?

valla tarlada kullananlar var burda 75 lerden çok memnunlar .yani yakıtında önemi çok em salleriyle karşılaştır yakıtını ,farkı görürsün.130 ,lamborghini 90 ve steyr 2073 kullanıyorum,130 çok sade bir traktör motorun gövdede 2 tane yağ filtresi var başka bişey yok.5 li pulluk kullanıyorum .150 cm yer götürüyor ,6 silindir elektronik motor var lazer çekiyorum ,kullanması çok rahat

zaten motordan sikayetım yok emsallerıne gore azyakıo sadece performans eksıklıgı var o bıraz hosuma gıtmıyor.tekerlerının buyuk olmasındanda kaynaklanıo olabılır.turbo attırabılsek dahada guzel olcek.5li senın motora kucuk degılmı ya 135 beygır 6lı gıder ona nadasta neyakıo senınmotor.hiçdıkkat ettın mı bızden baska semeye yorumyapan yok nedır bu sameyıbegenmemelerı zorlarınamı gıdıo ii olusu

samsunbafra link=topic=19700.msg170338#msg170338 date=1238787871' Alıntı:
ya şimdi bu torku yalnız motora göre kıyaslama ,şanzıman ve difransiyelle beraber değerlendir tarla performansı nasıl hoşuna gitmiyormu

Tork, zaten bir sonuç değerdir ve arkadaşın bahsettiği tork değeri hakikatten düşük...

olurmuya bende 85 var explorer 3 süper makina konyalıyım ben 5 li 12 takıyorum ayrıca pratikte 2008 de aldım kim ne derse desin same diyorum konfor cekiş yönünden

mehmetali link=topic=19700.msg172608#msg172608 date=1239613108' Alıntı:
olurmuya bende 85 var explorer 3 süper makina konyalıyım ben 5 li 12 takıyorum ayrıca pratikte 2008 de aldım kim ne derse desin same diyorum konfor cekiş yönünden
yeni 85 ve 100lüklerı kullanmadım ama onlarında torkları emsallerıne gore dusuk ben cekısıne fln bişey demedım bende sameyı tek gecerım ama torku yuksek olsa daha guzel olur bence

dogancayırlı link=topic=19700.msg173248#msg173248 date=1239906117' Alıntı:
yeni 85 ve 100lüklerı kullanmadım ama onlarında torkları emsallerıne gore dusuk ben cekısıne fln bişey demedım bende sameyı tek gecerım ama torku yuksek olsa daha guzel olur bence
arkadaş tutturmuşsun bir tork gidiyorsun ,samenin emsallerinden az yakıt yaktığını biliyorsun ,işte o ayarlarla elde ediliyor