teknoloji var ama çekilcek dert değil yav

Ynt: teknoloji var ama çekilcek dert değil yav

Dikkatimi çeken birşey var yabancı resimlerde bu tür doğal engebeler olduğu gibi bırakılıyor halbuki ellerinde bizimkinden daha güçlü motorlar ekipmanlar olduğu mazotu bizden daha ucuza alabildikleri halde bizde bu büyüklükte bi arazi varsa hemen 10-15 tesviyeci katıp düzeltmeye çalışıyoruz acaba hangisi doğrudur

graf link=topic=19701.msg170193#msg170193 date=1238751479' Alıntı:
Dikkatimi çeken birşey var yabancı resimlerde bu tür doğal engebeler olduğu gibi bırakılıyor halbuki ellerinde bizimkinden daha güçlü motorlar ekipmanlar olduğu mazotu bizden daha ucuza alabildikleri halde bizde bu büyüklükte bi arazi varsa hemen 10-15 tesviyeci katıp düzeltmeye çalışıyoruz acaba hangisi doğrudur
Bence bu doğrudur yani olduğu gibi bırakma çünkü tesviye ile araziyi istenilen düzlüğe getiresiye kadar çok verimli toprak kaybı olur yani üstteki verimli toprak taşınır (toprak erezyonu) Ve verim düşer ok-*-s ok-*-s

ağır abi link=topic=19701.msg170170#msg170170 date=1238744456' Alıntı:
aynı trakya bolgesındekı tarlalar gıbı engebelı
ağır abi sende trakyayı doğu anadolu gibi dağlık yaptın haaa :D :D ama bazı yerleri gelio ki biçerle zor dönüyorsun...allah korusun makina bi dewrilse yandın...resimler güzelmiş ilgi çekici.

kral39 link=topic=19701.msg170237#msg170237 date=1238762014' Alıntı:
ağır abi sende trakyayı doğu anadolu gibi dağlık yaptın haaa :D :D ama bazı yerleri gelio ki biçerle zor dönüyorsun...allah korusun makina bi dewrilse yandın...resimler güzelmiş ilgi çekici.
ben gordugumu soyledım askerlıgımı canakkake gelıboluda yaptım ve askerı bırlıgıme gıderken hep butur arazıler vardı