Hangi Marka ve Tip Alalım...?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
17.12.2007
3,301
213
Konya

90.80DTK ya hangi marka ve model pulluk ve çizel (patladan) alacağımıza karar veremedik. Bize 5li al yok döner pulluk al efenim 6lı al Ünlü al Alpler al dediler kafa allak bullak oldu.Birde siz değerli arkadaşların görüşlerini alayım dedim...

-Bu arada pulluk dönermi olsun?
-Pulluk 5li mi yoksa 6lı mı olsun?
-5li olursa kaç inç 6lı olursa kaç inç olsun?
-Çizel kaç bacaklı olsun?

Cevaplarınızı bekliyorum...

Ynt: Hangi Marka ve Tip Alalım...?

yusuf kardeş bunu geçen seninlede konuştuk bu traktöre en ideal pulluk 5li13lü 6 büyük gelir çizelide 9lu al ama özel yaptır biraz geniş olsun bacaklarının arası traktörü fazla yormuyor o zaman ;)

bence 6 li ve 5li pulluklar bu traktöre çok abartı..ileride traktörü değiştirme ihtimalini göz önünde bulundurarak bence 4 lü 16 numara pulluk 90-100 bg traktörler arasında en iyi pulluk bu segmentte her motor çeker bu pulluğu.dönerli pulluk sakın alma motorun hidrolik pompasını bozarsın.ne dersen 4 lü dönerlik pulluk 1 ton ağırlığı war.yanlış bi harekette aynında pompayı bozuo.bende profil şase 4 lü 16 numara pulluk alırsan iyi olur.bu benim düşüncem.karar senin.

http://www.turantarim.com/u07v.asp
tavsiye ettiğim pulluk

YARI OTOMATİK PROFİL GÖVDE DÖNER KULAKLI PULLUKLAR

PULLUK CİNSİ İŞ GENİŞLİĞİ İŞ DERİNLİĞİ AĞIRLIK (KG) TRAKTÖR GÜCÜ(HP)
SOKLU 8-16 inç arası 100-200 cm. arası 15-45 cm. arası 1045-1142 arası 75-120

inç i beygir gücüne ve toprak yapısına göre senseçebilirsin

NOT Burdaki pulluk tanıtım amacı ile 6 lı dır

bence 4lü 14 inç pulluk çok iyi geliyor o traktöre. çizeli tarlaya sokmamanı tavsiye ederim ertesi sene zor sürüm yaparsın.

Dönerli pulluk tarla tesviyesi için güzel olur. Fakat traktörüne güveniyorsan al derim. Yol şartları düzgün, traktörünün hidrolik pompası, hidrolik liftleri dayanıklıysa dönerli almanda fayda var. Ama güvenemezsen normal al derim. Fazla büyük pulluğada bence göz dikme onlar bile traktörünün hidrolik aksamında sorun yaratabilir. Boyu uzadıkça salınım arttıyor. Tümosanda da hidrolik amortisörlenme için elektronik kontrol imkanı olduğunu sanmıyorum. Bu yüzden problem yaratabilir. Maksimum 5 ' li normal şartlarda senin traktörüne 4 ' lü uygun olacaktır. Dip patlatan alırkende 3 sıralı almanda fayda var. Toprak hazırlığında iyi iş çıkarıyorlar. 9 ' lu veya 10 ' lusu traktörüne ideal olacaktır.

Valla biz Alpler aldık çok çok memnunuz...Pullukta Alpler ' i tavsiye ederim..Boyutuna gelince 5 ' li veya 4 ' lü yeter fazlasına gerek yok...Çizelde 9 ' lu aldımı tam olur.. ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...