YAZACAK BİRŞEY BULAMADIM

Ynt: YAZACAK BİRŞEY BULAMADIM

ben gösteriye inanmam gerçeklere bakın siz.Bahar herkinde nasıl gidecek rampada nasıl tarla sürecek ona bakarım gerisi boş adam malına acımıyor basıyor o gazla o zorlamayla yakıtı içer ona hiç kimse bir şey demiyor
yazacak bir şey bulamayanlara duyurulur

hiç de deneme motoruna benzemiyor. baksana üzerinde örtüsü bile var. zaten çoğu tarla denemelerinde o köye daha önceden satılmış traktörleri sahiplerinden ödünç alıp kullanıyorlar.

cubuklu06 link=topic=19763.msg170942#msg170942 date=1239042057' Alıntı:
deneme motorları hep böyle olur zaten...

ya seride gitmez ama mesela 4 takvide cektimi zaten seri 1 es değer oluyo nerdeyse bende 85 same var explorer 3 2008 model bende 5 li 12 li pulluk takıyorum bazen 4 bazen 9 takv sürüyorum tarl

ben böyle derin sürmeyide pek doğru bulmuyorum bence gereksiz bu kadar derinlik hem motorun ömrünüde yemiş oluyo normal bi şekilde sürse hem motor yorulmaz hem az mazot yakar hemde tarlanın ham toprağı çıkmaz

cubuklu06 link=topic=19763.msg170958#msg170958 date=1239044218' Alıntı:
ben böyle derin sürmeyide pek doğru bulmuyorum bence gereksiz bu kadar derinlik hem motorun ömrünüde yemiş oluyo normal bi şekilde sürse hem motor yorulmaz hem az mazot yakar hemde tarlanın ham toprağı çıkmaz

haklısın arkadaşım ama bizim burada bu derinlik tam idael biz süpürge ekiyoruz onun için anızın çok derin sürülmesi lazım

masseysuper90 link=topic=19763.msg170938#msg170938 date=1239041396' Alıntı:
ben gösteriye inanmam gerçeklere bakın siz.Bahar herkinde nasıl gidecek rampada nasıl tarla sürecek ona bakarım gerisi boş adam malına acımıyor basıyor o gazla o zorlamayla yakıtı içer ona hiç kimse bir şey demiyor
yazacak bir şey bulamayanlara duyurulur

arkadaşım zorlama ve yakıt içme yönünden katıyılıyorum o zorlamayla yakıtı içmez yutar siler süpürür

he bide yazacak birşey bulamayanlara yani bana demişsin ben onu hayretimden ve helal olsun der anlamında yazmadım o anda aklıma yazacak birşey gelmedi ondan yazdım ' yazacak birşey bulamadım diyenlere duyranlara ' duyrulur!!!!!!

enter link=topic=19763.msg171183#msg171183 date=1239119439' Alıntı:
haklısın arkadaşım ama bizim burada bu derinlik tam idael biz süpürge ekiyoruz onun için anızın çok derin sürülmesi lazım
yöreden yöreye değişir tarla sürme işi mesela burda pek derin sürülmez patlatma kullanan çok az ama başka bi yerde derin sürülür patlatma kullanılır...

imkanlar el werdiği sürece tarlayı derin sürmekte fayda war...tarlada hazırlarken traktör, hasatta biçer vs.birçok araç geziyo we toprağın alt kısımları sertleşiyo...bu yüzdende tarla yağan yağmuru alta çekemiyo...bu yüzden bizin buralarda en azından 2-3 senede bir tarlalara tekli patlatma çekilir...ayrıca erkunta helal olsun..