tl100a 6 lı 12 li ile tarla sürerken dogrusu şaşırdım

Ynt: tl100a 6 lı 12 li ile tarla sürerken dogrusu şaşırdım

birincisi her traktör gibi dekara(1000 m2) 2 litre yakıyor bu normal ikincisi traktör bi pullugu çekmem demez açıkcası ben sasırmadım üçüncüsü ise senin dekarın su kadar benim ki bu kadar diye sacma bir tartısmaya girmeye gerek yok bende 2500 m2 oldugunu yeni ögrendim ama bu kadar takılmadım böyle seylere takılmanın bi anlamı yoq önemli olan işini sen nasıl yapıyosun verimli ürün alabiliyomusun bence bunlar önemli.saygılar şaşrı-*-* şaşrı-*-*

rıdvan arkadaşımıza katılıyorum bizim burda 1 dönüm 2500 metre kare bazı yerlerde 1000 metre kare 1 dönüm bunu tartışma yapacak bi durum yok biz böyle gördük aliştık

ya adam cayır cayır sürmüş işte o pullukla kurakta nadasta atar helal holland a yakışır şimdi tl üretilmiyor şimdi bile bi çok emsali traktörde tl de olan sistem ve teknoloji yok kimse inkar etmesin ben her yıl fuarlara giderim teknoloji olarak hollandın üzerine traktör tanımam adamlar şimdi hidrojenli traktör üretmişler bi kaç yıl içinde piyasaya çıkacakmış. boşunamı t7000 ödül alıp duruyo 2008 de de yılın traktörü seçilmişti böyle giderse kimseye de kaptırmaz dünya markası türkiyede traktörlerin yüzde 80 i hollandmış kalan yüzde 20 yide diğer markaların tümü tamamlıyomuş bu dünya genelinde böyle o 80 lik kısım bişe bilmiyoda 20 lik kısımmı akıllı ama bu bazılarının işine gelmez biz orman işi yaparız bizde traktörlerin başına oladık şeyler gelir holland sağlam makinedir kim ne derse desin he der geçerim ben dağın başına sırf yağ değiştirmeye servisi getirdim görelim bakalım kimin sevisi gelecek zaten bi çoğunun doğru dürüst serevisi bile yok saygılar..........

[size=14pt] eline sağlık .dölümler bölge bölge ayrım yapıyor konyada 2500 m2 dir memleketim izmir tirede 2000m2 ödemişte 1400 m2 ödemişin bazı beldelerinde 1700 m2 dir . en doğru ölçü dekardır. dölüm yerine dekar kunlansak dağa iyi olur :D[/size]

hollandcı link=topic=19818.msg282997#msg282997 date=1277849305' Alıntı:
ya adam cayır cayır sürmüş işte o pullukla kurakta nadasta atar helal holland a yakışır şimdi tl üretilmiyor şimdi bile bi çok emsali traktörde tl de olan sistem ve teknoloji yok kimse inkar etmesin ben her yıl fuarlara giderim teknoloji olarak hollandın üzerine traktör tanımam adamlar şimdi hidrojenli traktör üretmişler bi kaç yıl içinde piyasaya çıkacakmış. boşunamı t7000 ödül alıp duruyo 2008 de de yılın traktörü seçilmişti böyle giderse kimseye de kaptırmaz dünya markası türkiyede traktörlerin yüzde 80 i hollandmış kalan yüzde 20 yide diğer markaların tümü tamamlıyomuş bu dünya genelinde böyle o 80 lik kısım bişe bilmiyoda 20 lik kısımmı akıllı ama bu bazılarının işine gelmez biz orman işi yaparız bizde traktörlerin başına oladık şeyler gelir holland sağlam makinedir kim ne derse desin he der geçerim ben dağın başına sırf yağ değiştirmeye servisi getirdim görelim bakalım kimin sevisi gelecek zaten bi çoğunun doğru dürüst serevisi bile yok saygılar..........

çok haklısın kardeş