bu hafta sonu babama gündendi yerlerini hazırlamada yardım ettim

Ynt: bu hafta sonu babama gündendi yerlerini hazırlamada yardım ettim

bu sene çok yağışlık gittiği için tarlalar biraz otluydu o yüzden daha derinden çektik aysan ı . vn 2 ile yani 1,5 la gittik . baya sıkıştırdım ilk defa duman yaptığını görüyorum bu traktörün. derin gitmenin çapa ya çok faydası olucanı söyledi babam.
rüzgar lı havada fotoğraf çekmekte biraz zor oldu

yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

gündöndü değil midir o - yörelere göre söyleyiş farklılığı olabilir -güzel fotolar

geçen sene ektiniz mi? ayçiçeği ?
birde yerleri nası hazırlıyosunuz ?

anızı yazdan sürüyoruz. yılbaşından sonra kazağı ile karıştırıyoruz. triflin ilacını atıyoruz üzerine bi kez de fotolarda görmüş olduğun aysan ı çekiyoruz . ekime hazır olmuş oluyor.
varsa kazayağı yerine 13 lü 3 sıralı tiller çekersin çok daha iyi olur.

ayrıca gündöndüyü ektikten yaklaşık 5-6 gün sonra üzerine tırmık çekiyoruz ota faydası olsun diye ot yapmasın diye

güzel paylaşım..eline sağlık...başak güzel iş çıkarmış..başak 2073 ve steyr 8073 ' ü merak ediyorum.nasıl bir sürüş zevki vardır...

başak iyi kullanışlı. vitesleri çok uygun. ileri gittiği hızda geri gelebilmesi çok vakit kazandırıyor. vitesleri senkromeçli ayrıca buçuklu. hidrolikleri mükemmel , çok hassas.

fazla güçlü bi traktör değil ama çok ideal bir makinedir.

yalnız üretildiği malzemenin zayıf olduğunu söylüyo bazı ustalar.

ayçiçek yağ için ewet.

fiyatı en son sorduğumda 820 tl brüt tü. ayrıca geçen sene 250 tl de desteklemesi oldu. ama desteklemeyi bu sene düşürüceklermiş sanırım 180 tl olcak diye duydum.
devlet ötv yi düşürdü , işverene yardım etti sigorta vergilerini düşürdü faturayı çiftçiden çıkarıcak.

alipasalierkan link=topic=19824.msg171594#msg171594 date=1239280131' Alıntı:
Güzel paylaşım. Bizde daha ayçiçek için hiç faaliyet yok. Takımlar hazır. Ama tarlalar yaş..:D

siz sürekli işin başındasınız sizin için sorun yok. ben hafta tatillerime sığdırmak zorundayım
o yüzden sıkışık oluyo zor oluyo çoğu zaman. bazen izin alıyorum yetiştirmek için.