Sizce Fendt Pahalı Mı?

Fendtin pahalı olduğunu düşünen arkadaşlarımız(ben dahil)olduğunu biliyorum.Bakalım genelde düşünce

• Kullanılan toplam oy
    17

Ynt: Sizce Fendt Pahalı Mı?

çok pahalı, ama bende pahalı olmasını şöle yorumluyorum, türkiyede her çiftçiye değilde, belli başlı büyük çiftçi kesime hitap etmek istiyorlar diye düşünüyorum, eğer genele hitap etmek isteselerdi piyasaya çok rahat fent girerdi, bir kaç satış konusunda değişiklik yaparak tabiiiiki..

siz bırakın fendt almayı yakında mazot bile zor alacaz..türkiye şartlarında fendt tutmaz..görmüyonuzmu..LİDERLER FENDT KULLANIR diyolar yani zengin insanlar liderler alır diyolar bu iş bizi aşar...bi mf 265 vs 640 vs 8073 çiftçiye fazlasıyla yetiyor..rahatlık için teknoloji iin fendt almaya kalkarsak kalktğımız gibi düşeriz..ama fendt 103 s alabilirsiniz..:D

Fendt in niyeti piyasaya girmek olsaydı; hemen bir ' E serisi ' sunardı ve pazarda yerini alırdı.. Kalite ve fiyattan ödün vermediği sürece belli başlı büyük çiftçilere ve kamuya hitap edecektir..
Mustafa nın da dediği gibi bizler veya en azından ben, Fendt egosu için bir103 s alabilirim..:)

fendt pahalı değil türk çiftçisi fakir.herkes bağlı olduğu vilayete gitsin.Fendt değerinde otomobillerden (mersedesler,bmw ler)pekçok görür.orta halli bir daire bile bir fendt alır.ve o dairelerden binlerce var. bizim için fendt bir ütopya.bizim arazilerimiz de az bu gibi bir traktör almak için.1000 dönümden az yeri olan düşünmesin derim.

akadaşların dediği gibi bize on numara büyük fent ama adam laryapmış kalite konfor dayanıklılık ,, bizlerin kazancına göre çok pahalı ama avrupa çifyçisine göre öyle deildir herhalde

rençberçiftci link=topic=2481.msg328777#msg328777 date=1295880321' Alıntı:
Hal bu iken devlet üretme çiftlikleri ve özel sütaş gibi çiftlikler de almıyor, hadi bize bakma.
Bu zinci Tigem Urfa-Ceylanpınarda kırdılar.. Boy boy 927 936 lar makina parkına katıldı..

tigem 10 tane almış bende fent servisi gelmişti arkadaşın bakımı için ondan duydum 1 milyon 250 bin dekar arazi olduğunu söyledi adam,,, tarlanın uzunluğu 80 .100 km imiş, bu traktörlerin yanında daha bi dünya traktör var ,,en küçük traktörleri 100 bg videolarını çekmiş öraların daha önce case almışlar ,,hararet problemi yaşadıkları için geri göndermişler,,

2005 yılında 313 modeli için 160 000 euro demişlerdi,
207 S modeli için 70 000 euro idi.
En son modeli 125 000 euro idi , bir öncekisi 110 000 euro olarak alınmıştı.
Fendth 716 Profi plus , 160 000 euro ya alındı.
Fendth 716 Power plus , boş modeli satılamadı.
Tucano 320 , 150 000 euro idi, biçer almak daha işletilebilir bir durumdu.

Avrupa piyasası için traktör fiyatları beygiri 1000 euro beklentisi olduğundan bizim iç pazar şartlarımızla uyuşmuyor.

MF 8737S model traktör 220 000 euro ,
MF 6S 165 , 140 000 euro ,
MF 5S 135 , 77 000 euro ,
MF 5S 125 , 90 000 euro ,
MF 5S 115 , 1 750 000 TL ,

Firmaların fiyat tercihleri çok değişkenlik gösteriyor.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin