EN İYİSİ HANGİSİ..yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

elimde 84 yılından beridir kullandıığım 640lık var ..ama deiştirmek istiyorum artık ..çünki bizim buraların toprağı bayağı bir sert ve engbeli bayır tarlam çok ..bunun çin alltaki 3 modelden birisini amak istiyorum ..

hangisi tercihinizse nedenleri,avantajları ve artılarıyla birlikte yazmanızı rica ediyorumm ..

new holland 8066 S

türk fiat 80 66 dt

tümosan 82 80 dt

sev-*-ss )))

Ynt: EN İYİSİ HANGİSİ..yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

new holland 80 66 daha modelli ve daha kullanışlı tavsiye ederim
türk fiat 80 66 aynı ama modeli daha düşük fiyat farkı ve kullanım saatine göre oda olabilir.

camkinoz link=topic=19844.msg171331#msg171331 date=1239191623' Alıntı:
yani fiat güzel motor demii arkadaşlar.. benim fikrimde o idi ama sizlerinde teyid etmesini istemiştim ..haa.. bu arada fiat 80 66 ve nh 80 66 da turbo var mı

bu fotoğraflardakilerde turbo yok ama takılabilir. çevremde sürekli taktılar çok randımanlı çalışıyorlar sorun yaşayan görmedim

abi madem tarlan çok git sıfır traktör al kafan ağrımaz hiç olmazsa ben tümosan derim hem ucuz hem parçasını her yerde bulabilirsin çok yakıyorlar diyorlar her traktör yakar ama yaktıgı kadarda iş görür ayrıca yeni tümosanlarda turboda var biz bu sene tümosan aldık gayet menunum yani

camkinoz link=topic=19844.msg171721#msg171721 date=1239300022' Alıntı:
bu arada turbo ne işe yarar tam teşekküllü anlatacak birisi var mı .. yanii çekişe faydası var mı  ...

Turbocharger sistemleri, güçlendirilmiş endüksiyon sistemleridir. Bir akışkan olan havayı, kompresyonla yanma odası olan silindirlere gönderirler. Havayı sıkıştırmanın avantajı, silindirlere daha fazla oksijen gönderebilme imkanı demektir. Böylece; daha fazla yakıt girdisi sağlanır. Bu sayede her patlamadan daha fazla güç elde edilir. Turbocharger uygulanmış bir motor, standart motorlardan daha fazla güç sağlar. Ayrıca şunu da gözardı etmemek gerekir ki motorun ağırlık/performans oranı önemli oranda artar.

Güç artışı; egzost manifolduyla motorun egzost çıkışının birleştiği bu araya bağlı olan ve yüksek hızdaki atık egzost gazıyla tahrik edilen bir türbinin çevrilmesiyle başlar. Bu türbin, bir hava pompasına bağlıdır. Esas olarak türbinin amacı bu hava pompasının tahrik edilmesini sağlamaktır ve dakikada 150.000 devirle döner.

bir siteden alarak anlatmaya çalıştım basit olarak giren havayı arttırarak sıkıştırma oranını arttırır. buda güç ve yakıt kazancıdır. doğal olarak güç artarsa çekişte artar.

camkinoz new hollandın mavileri yerli.Ama kırmızıları avrupa olduğu için 80-66 yı tavsiye ederim bu üç traktörden.ama bana kalırsa mf 3085 dt.ama mf 185 de alabilrsin.