5625 önlastik sorunu

arkadaşlar bende 5625 var bir yılda yaklaşık 1000 satte ön lastikler bitti sıfır şu an her yere başvurdum birtürlü degiş tirmediler lastikler çok adi böyle birşey başına gelipte çözüm bulan varmı cevaplarınızı bekliyorum. not:garnti kagıdında traktör üzerindeki bütün parçalar johndeere nin garantisi altındadır yazıyor AMA SADECE YAZIYOR İCRAAT YOK BU KONUDA

Ynt: 5625 önlastik sorunu

slm arkadasım bende de var 5625 super pulus 4wd kabınlı kılımalı bende giç memnun degilim lastiklerden beş kuruş etmez gooyear mıydı lastikler sana tavsiyem johndeere bölge müdürünü ara sorununun cözülmez ise türkiye genel distrbitörlügünü ara daha da olmadı degişmiyorlar sa onra deki sizii tüketici hakları mahkemesine vericem de yine olmazsa git ver tüketici haları mahkemesine o zaman tıpış tıpış degiştirecekler merak etmt ozaman tabi garanti devam ediyorsa tamam mı kanka.. kanka bide senin traktörün lastik numaralarını ön ve arkanın numralarını göndersene bana kib görüşmek üzere hoş kal. alk-*s alk-*s

valla sizlere bravo 70 kişi okumuş birtek adanalı_01 kardeşimden yorum gelmiş ya hiç 5625 4wd kullanan yokmu varsa bu lastiklerden memnun musunuz 5625 in ön lastiklerini ben dün kendim değiştim 600 tl ye bu biz tüketicilere büyük haksızlıktır biryılda lastik değisirmi ya ama böyle duyarsız olursak değişir arkadaşlar biz çiftçilere semer vuran çok olur hakkımızı arayamazsak zaten vuruyorlar semeri biz taşıyoruz dağ bayır saygılarımla. ADNAN ÖZDOĞAN sakarya karaman

öncelikle slm arkadaşım evet bendede5403 var lastik sorunu var önlerde ama bu sadece jd lere has degil amcamda nh var onunda önler bitti birde jdlerde diger markalara bakarak manavra cok oldugu için oluyor lastik markasını degiştir önleri goodyerler yaramaz

evet kardeş sana katılıyorum bendede 4.4 tümosanla 4.4 3.085 var onların manevrası az oldugu için tekerlerden hiç bi sorunum yok.ama bizim ufak 5403 digerlerinden modelli olmasına ragmen nerdeyse 2.lastikleri yarıladı.yani manevra çok oldugu için çabuk eskiyor.yani teker eskimesine yapılacak bişey yok.birde traktörün nerde kullanıldıgı çok önemli...

arkadaş bende 2008 model tek ceker başak var ön lastıkler bitti 700 saate yeni çıkanlardan .ne yapacagız bizde bilmiyoruz.arka lastilerde bitmek uzere benimkilerde petlas yanlız ben 1000 dönum mısır biçtim 500 dönum saman yaptım bir conta yaktı birde yag boruları patldı. ama motorumdan memnnum.john derenin 6000 serisini rahat çeker

bazı motorlarda ön teker dönüş hızıyla arka teker dönüş hızı uyşmuyor. yani ön arkadan fazla dönüyor buda lastiklerin çabuk bitmesine sebeb oluyor. örneğin ben valtra a 75 kullanıcısıyım ve lastik ölçüleri-dönüş oranları baz aldığımda önteker arkanın bir turunda, 30 cm fazla dönüyor buda önün devamlı tırmalaması oluyorki lastiğin çabuk bitmesine sebeb oluyor.

biz bu 5625 i alırken birde amca oğluna 5820 aldık hemen hemen aynı işte kullandık aynı saati yaptık onun lastikleri hala yepyeni çok büyük kalite farkı var bence lastikler arasında ben şimdi petlas taktım bakalım onlar ne olacak

adnan54 link=topic=20010.msg177797#msg177797 date=1241727159' Alıntı:
biz bu 5625 i alırken birde amca oğluna 5820 aldık hemen hemen aynı işte kullandık aynı saati yaptık onun lastikleri hala yepyeni çok büyük kalite farkı var bence lastikler arasında ben şimdi petlas taktım bakalım onlar ne olacak
Peki 5625 ' e kaç para verdiniz, 5820 ' ye kaç para verdiniz?

ÇARK link=topic=20010.msg177789#msg177789 date=1241725319' Alıntı:
arkadaş bende 2008 model başak var ön lastıkler bitti 700 saate yeni çıkanlardan .ne yapacagız bizde bilmiyoruz.arka lastilerde bitmek uzere benimkilerde petlas yanlız ben 1000 dönum mısır biçtim 500 dönum saman yaptım bir conta yaktı birde yag boruları patldı. ama motorumdan memnnum.john derenin 6000 serisini rahat çeker
naaptın sen en kucugu 6120 85 hp + turbo zor biraz
mexico jd lerin lastikleri kötü ayrıca sadece önlerin bitmesi lastik boyutunun uyumsuzluğundandır eger uyumluysa dişli sorunu wardır

Arkadaşlar ;

Ön Lastik aşınmaları ile ilgili olarak yazılanlara katılıyorum. Ön lastik aşınmalarının belli başlı nedenleri mevcuttur
Bunlar ;
Ön-Arka teker boyut uyumsuzluğu
Ön Lastik Hamur kalitesi
Lastik Diş Desenlerinin Uygunsuzluğu
Düzensiz aşınmalarda ( yanak kısımlarında) TOE-IN,TOE-OUT,ROT, açılarının bozukluğu

Bu bilgiler ışığında teknik gözden durumun Lastik eksperleri tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir. Eğerki bu değerlendirme yapıldı ise ,lastik uzmanları tarafından genelde kullanıcı hatası ile sonuçlandırılır.

Diğer işlemlere başvurmak gerekir. Bu tür durumlarda Tüketici Mahkemesine durumu belli bedeller dahilinde aşağıdaki Sanayi bakanlığı web sitesinden bağlantıdaki dilekçe örneklerini kullanmak mümkündür.
http://www.sanayi.gov.tr/webedit/gozlem.aspx?sayfaNo=266

Bir diğer yolda aşağıdaki sanayi bakanlığının web sitesinde yer alan otomobil sekmesi altındaki diğer Motorlu taşıtlar için ayıplı mal örneği dilekçeleri kullanılabilir.

http://www.sanayi.gov.tr/trk/TukSikayetDis_.aspx?Tur=Ayipli&SektorKey=24

İlgili Tüketici Mahkeme Birimi , Adliye Saraylarında yer almaktadır.

İyi Çalışmalar

Bol Kazançlar

tarımmakine, çok teşekkürler inan şikayet edecem bana çok dokundu bu olay jd den bir mail aldım birkaç gün bekliyecem bakalım. onlara son yolladığım mail biraz ağır dı ilk defa cevap yazdılar

Bu dediğin sorun5625 lerin bi serisinin seri sorunudur..Bunu çözmen Bölge servisine gitmen gerekir önce,Daha sonra servis gerekli işlemleri başlatıcaktır.Kendinin altından kalkacağın bir iş değil Servisinle görüşmen ve servisin bilgileri dahilinde zaten gereken yapılacaktır.Zaten kendi bişiler yapamazsın Servis onayı olmadan sana çıkarıp bi takım ön lastik vermezler.Servisine götür traktörünü vede adamlara analat güzelce derdini çözerler. ok-*-s

MC_JOHNDEERE link=topic=20010.msg178315#msg178315 date=1241885089' Alıntı:
Bu dediğin sorun5625 lerin bi serisinin seri sorunudur..Bunu çözmen Bölge servisine gitmen gerekir önce,Daha sonra servis gerekli işlemleri başlatıcaktır.Kendinin altından kalkacağın bir iş değil Servisinle görüşmen ve servisin bilgileri dahilinde zaten gereken yapılacaktır.Zaten kendi bişiler yapamazsın Servis onayı olmadan sana çıkarıp bi takım ön lastik vermezler.Servisine götür traktörünü vede adamlara analat güzelce derdini çözerler. ok-*-s
bunları hep yaptım kardeşim adamların politikası bu lastik olayında topu bir birlerine atmak sonuçta hepsi haklı çıkıyo şuçlu birkişi kalıyo oda biz milletin efendisi ? köylü yani bu traktörü satın alan bizler bils-*-

arkadaşlar benim bildiğim kadarı ile motorlu araçlarda (traktör ,kamyon ,otobüs vs.vs.vs.)satış sonrasında satılan ürünün lastiklerinde harhangi bir sorun yaşandığında firma servisinde tutulan garati formu ile lastik firmasına başvurulur.lastiğin garantisini yakıt pompalarında olduğu gibi lastik firması verir. değişim konusunda jd bayisi ,servisi garanti kapsamında bir uygulama yapamaz. bu işin kuralı, yasası bu.
madem bu lastikleri takmasınlar diyeceksiniz. ama devlet bu lastikleri test edip onay veriyor.

slm bizde 2006 model 5715 vardı traktör 1 numara yakıt hiç yakmıyo dencek kadar azdı masseylerle dalga geçerdim yakıt konusunda ama şimdi biz madara olduk :( idi ama hayat şartlarından ödemeyediğimden dolayı değiiştirmek zorunda kaldım 2009 5625 aldık keşke almasaydık bi traktör böylemi olur yakıt düşmanı yaptığı iş diğer traktörümüzle aynı 400 dölüm toprak ama yakıt 2 katı yakıyo peformans diğerine göre çok az hiç memnun kalmadım.kalan arkadaşlar var ise cvplarını bekliyorum :)

lastiklere gelince onlara dicek yok 6 ayda yarıyı geçti hem önler hemde arkalar dikkat ettiyseniz ön difransiyel çin malı bukadar olur koskoca jd bunu yapmış 5725 carraro idi italyan eğer 5725 ile yaptım traktör çekiştrimelerini ve kullandığım kış şartlarını 5625 ile yapsam ki gözüm kesmiyo artık ortadan bölünür sanırım

))) :D :) :) o kadar da değil.

sağlamlık açısından hiç korkma.

traktörün 500 saati doldurduktan sonra bir daha ölç yakıtını biraz daha az yakacağını göreceksin. ancak 5715 gibi olmayacak.5715 euro 1,5625 euro 2 motor kullanıyor.malesef.standart yükseldikçe yakıt artacaktır.diğer markalarda da bu böyle