Sonunda Google'ı da kapatıyoruz!
Türkiye'yi dünyada 'sansür' ülke konumuna sokan bazı gruplar, YouTube'dan sonra Google'ın kapatılması için de başvurdu.

Bazı gruplar, çağının çok ilerisindeki Atatürk’ün hatırasını korumak adına Türkiye’yi dünyada ’sansürcü’ ülke konumuna soktu. Önce, Dünyanın en büyük görüntü paylaşım sitesi YouTube hakkında, ”Atatürk’e hakaret içeren videoları yayınlandığı“ gerekçesiyle savcılığa şikayette bulunulmuştu. Bu şikayeti hakkı gören Ankara Cumuhriyet Savcılığı, YouTube’a yasak getirdi.

YouTube geçen Mayıs ayından beri Türkiye’de yasaklı. Türkiye bu kararla internete sansür uygulayan Çin, Vietnam, İran, Küba, Tunus, Suriye, Kuzey Kore ve Suudi Arabistan gibi ülkelerin arasına girdi. Vatan Gazetesi'nin haberine göre, şimdi de Atatürk Düşünce Derneği (ADD) aynı gerekçeyle Google arama motorunun KAPANMASI için başvurdu.

ADD, Google arama motorunda ”Kemalizmin Karın Ağrısı“ şeklindeki kelime ile ulaşılabilen alt sitesinde çeşitli başlıklarda Atatürk’e hakaret içeren bilgilere ulaşıldığı ileri sürülerek, arama motorunun alt sitesinin yöneticilerinin cezalandırılması ve kapatılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. ADD adına avukat Kutlay Alpuğan tarafından verilen dilekçede, sözkonusu kelimenin yazılmasının ardından ortaya çıkan ”http://sites.google.com/site/kemaliz...si/Home“ sitesinin ana başlıklarında Atatürk’ün kişilik hakları da dahil olmak üzere her alanda hakaret edildiği ve küçük düşürüldüğü savunuldu.

Yayınlardan sorumlu olanların tespit edilemediği belirtilen dilekçede, ”Ancak sitenin Google tarafından desteklendiği sayfanın son kısmında belirtilmiştir. Bu nedenle ilgililer hakkında gerekli kovuşturmanın yapılarak cezalandırılmaları için dava açılmasını talep ediyoruz“ denildi.