Steyr 8043 hakkında yardımlarınızı bekliyorum

Merhaba arkadaşlar

92 model 2700 saatte ilk sahibinden lastikleri dahi orjinal motoruna anahtar değmemiş, filtreleri zamanında değiştirilerek sadece elma bahçesinde kullanılan bir traktör aldık.

Şimdi bizim dikkat etmemiz gereken hususlar neler ilk defa traktör alıyoruz ve bu sene için sadece bahçede kullanılacak. Onun haricinde de seneye icar a arazi tutarsak sebze işlemede kullanacağız...

internette 4 lü pulluk takmayın bağlantıyı kırar gibi birşey okudum bunun gibi dikkat etmem gereken birşeyler varmı?

Bilgilerinizi paylaşmanızı bekliyorum. İyi forumlar

Ynt: Steyr 8043 hakkında yardımlarınızı bekliyorum

merhaba dostum hem fabrikasında çalışıyorum hem de yetkili servislik var.
4 lü pulluk takabilirsin bunun bir sakıncası yok ama tulumba dediğimiz hidrolik ayakalarını germesini sağlayan parcayı iyi sıktığında hiç bir sorun yaşamazsın.
aktarma organlarıyla hiç bir sorun yaşamazsın sadece zamanın da motor yagını motor ve mazot filitrelerini değiştir seni uzun yıllar taşıyacak bir traktördür he bi de yağ değirtirme zamanların hava filitresinde ki yağı da değirmen gerekiyor traktorün ön panjurunda yani içerde beyaz bir bardak gibi tas var ona dip çizgisinden biraz aşahıda su koyman yeterli ara sıra orayı kendin temizle yağ koyanlar oluyor oraya bu sakıncalı biraz.sen dediklerimi uygula uzun yıllar arkana bakmazsın aklına takılan bir sorun olursa her zaman sorabilirsin.

[move]BAŞAK TRAKTÖR[/move]

cezama2007 link=topic=20082.msg172457#msg172457 date=1239555940' Alıntı:
traktorün ön panjurunda yani içerde beyaz bir bardak gibi tas var ona dip çizgisinden biraz aşahıda su koyman yeterli ara sıra orayı kendin temizle yağ koyanlar oluyor oraya bu sakıncalı biraz.sen dediklerimi uygula uzun yıllar arkana bakmazsın aklına takılan bir sorun olursa her zaman sorabilirsin.

Bu parçaya bu gidişimde bakıcam.

Traktör serviste ve yağı, filitreleri değiştirdik castrol magnatec 20-50 yağ kullandık.
Hava filtresini mazotla temizleyip kuruttuk ve temiz bir şekilde yağını ekledik taktık.

Koltuk kısmının üst bağlantı yerini parçalamışlar ip filan sarıp sabitlemişler. Bu Grammer koltuk varmış Steyr lar için özel yani bağlantı yerleri tam uygunmuş. Hangi fiyata nereden bulabiliriz?
Uygun olurmu yoksa gidip döşemeye 20 lira üstüne bir de 20 lira tamirat yaptırıp toplamda 40-50 lira harcamak mı daha uygun olur?

Egzost u aşağıya bağlamışlar bahçede kullandıklarından dolayı bizden önceki sahipleri. Nedendir anlayamadım şaseye kaynak yaptırmışlar. Sarsıntıdan birkaç kez kırılmış ki kaynak izleri var onları arabalardaki gibi lastik takozlu şekle dönüştürücez.

Şimdi Traktörü aldık satış işlemleri filan bitti (noterden). Fakat vizeye girmesi gerekecek... Lastikleri orta kısımda 1cm diş yok. Yani bitik durumda
Vizede lastiklerden dolayı geri çevirirler mi değiştirmemiz gerekiyor mu?

Lastikleri değiştirip değiştirmemek konusunda kararsız kaldık bizim şuanki kabak hali bile işimizi görür en kötü hafif patinaja kalır ama bize yeter. Bahçede fidan aralarındaki sıra arasındaki ve yoldaki otu öldürmek için kullanacaz...

Lastik üstünde orjinal gelen lastikler ve Petlas
üzerinde arkalarda 12,4 - 28 GPR TZ-13 yazıyor.
önde de 6,50 - 16 yazıyor.

Bu ebatların tam olarak ne olduğunu anlayamadım.
Çok fazla marka var hangi marka alacağımızı çözemedik.
Fiyatlarda marka bazında çok değişken hangi marka lastikleri tavsiye edersiniz?

Çok soru sordum ama idare edin ilk defa traktör sahibi olduk ama öğrenmenin yaşı yok öğrenecez...
İyi Forumlar

sana fiyat konbusunda koltuk olarak şöyle diyeyim normal marka koltuklat en düşük 80 ila 100 tl arasında değişir grammer koltuk ne kadardır bilmem ve pahalıdır diye tahmin ediyorum sana tavsiyem koltuk iskeletinde fazla bir bozukluk yoksa kaplat derim ben gerek yok bence.
yağ ok,hava filitresi ok.
vizeye girereken şöyle yapabilirsin komşunda veya tanıdıklarında 8043 veya 2043 başak veya steyr varsa onları jantlarıyla beraber değiştir ödünç olarak muayeneye boylelikle girebilirsin.yoksa ondan ötesi seni beni de aşar.
sana tavsiyem lastik alırsan tekrar petlas veya goodyear alman ama öteki markalarda iyi fiyatlarını tabiki şu an bilemiyorum internetten bulabilirsin ortalama fiyatlarını seç beğen.

bu gidişle lastikleride yenileyeceğiz bakalım...
ön lastik fabrika çıkışlı 6.50 - 16 gelmiş üstünde.
Lastikçi 6.50 çok yüksek 6.00 - 16 al diye tutturdu...
nasıl yapmalı ön teker işini? Muhtemelen Petlas alacağız.

ön tekerin 650 yada 600 olmasının bir sakıncası varmı?
ne bileyim denge yada ağırlık dengesi gibi bir sakıncası var mı ?