bu makina fazla üretilmedi !!

Ynt: bu makina fazla üretilmedi !!

benim fikrim traktör epey büyük fakat pratik değil ve bu büyüklükteki traktör için aynı büyüklükte özel ekipman kullanmak gerektiriyor..ekipman büyüdükçe kullanım kolaylığı azalmakta arıza ve bakım masrafıda artmakta ve buna benzer sebeblerden dolayı fazla tutmadı ve üretilmedi bence...paylaşım için teşekkürler abi....

Bu makina fazla üretilmedi derken, zaten dünyada tek. 1977 yılında bir çiftlik sahibi tarafından imal edildi, yani özel üretim. herhangi bir markanın ürünü değil. 77 yılından beri de kullanımda ve şu an 3. sahibinde.

biraz da kısa bilgi vereyim:

760 beygir gücünde 2 zamanlı v16 motora sahip. 3216 Nm tork
Çift turbo
6+1 vitese sahip
tam yüklü ağırlığı 50 ton
3784 litrelik mazot deposu var

ersanakyai link=topic=20216.msg173263#msg173263 date=1239907941' Alıntı:
Bu makina fazla üretilmedi derken, zaten dünyada tek. 1977 yılında bir çiftlik sahibi tarafından imal edildi, yani özel üretim. herhangi bir markanın ürünü değil. 77 yılından beri de kullanımda ve şu an 3. sahibinde.

Çift turbo
6+1 vitese sahip
bilgilendirmeniz için teşekkür ederim...

ersanakyai link=topic=20216.msg173263#msg173263 date=1239907941' Alıntı:

Çift turbo
6+1 vitese sahip

İlginçmiş...Olan bir makine modifiye mi edilmiş? yani nasıl özel üretim?

Teşekkürler atilla abi..

özel üretim derken sıfırdan imal edilmiş yani modifiye falan değil. motor, akslar vs hazır alınıp gövde, kabin, hidrolik sistem gibi üniteleri sahibi tarafından tasarlanıp yapılmış. yalnız son sahibi motorunu değiştirmiş.

Şu adreste biraz bilgi veriliyor traktör hakkında;

http://www.williamsbigbud.com/bigbud.htm

ozan_06 link=topic=20216.msg173316#msg173316 date=1239957306' Alıntı:
İlginçmiş...Olan bir makine modifiye mi edilmiş? yani nasıl özel üretim?

Teşekkürler atilla abi..

atilla abi paylaşımın için saol...amerikanların her zamanki gövde gösterileri adamlar her alanda gövde gösterisi yapıyorlar :D ama deli bi duruş war traktörün gerçi traktör demek ne kadar doğrudur orası tartışılır :)