değişik fıkralar

25.12.2008
2,632
300
Konya
Alman Vatandasi

Uzun cabalar sonucunda Alman vatandasligina kabul edilen genç, babasina sürpriz yapmak için sevinç içinde eve kosmus:
- Babaaa, bak Alman vatandasiyim artik...
Birinci kusak milliyetçilerden olan baba çok sinirlenir:
- Ulan soysuz, hangi yüzle gider de Alman vatandasi olursun,' diye gürlerken oglunun suratina bir de Osmanli tokadi akseder... Kosa kosa geri donen oglan bir yandan da söyle
söyleniyormus:

- Su hale bak yaa, Alman vatandasi olali bir saat geçmedi Türklerle basim belaya girdi...
************************************************** **********Hafiza
Unutkan

Hasta doktora sikayet ediyordu;
-'Doktor bey hafizam çok zayif, herseyi unutuyorum'..
-'Ne zamandan beri'?..
-'Ne, ne zamandan beri?..
Aldatma

Uluslararasi ölçekte bir kadın araştırması yapan sosyolog, dünyanın çeşitli ülkelerinde kadınlara bir soru sormuş:
- Kocanız sizi başka bir kadınla aldatırsa ne yaparsınız?
Soruya ülkelere göre verilen yanıtlar ise şöyle olmuş:

Isveçli; Neyimi beğenmediğini sorarım.
Rus; Evi terk ederim.
Fransiz; Sesimi çıkarmam, sevgilime gider beni teselli etmesini isterim.
İtalyan; Kadını vururum.
İspanyol; Kocamı vururum.
Yunanlı; Her ikisini de vururum.
Türk; Benim kocam yapmaz!
Amerikali

Bir Amerikali, bir Ingiliz ve bir Irakli kahvede oturmus çay içiyorlar. Amerikali çayini bitirince bardagi havaya firlatmis silahini çikarip bardaga ates edip parçalamis.
“-Bizde bardaklar o kadar ucudur ki biz Amerika’da aynibardakla iki kere çay içmeyiz” demis.
Ingiliz de bunun üzerine çayini bitirip bardagi havaya firlatmis ve ates ederek bardagi parçalamis.
“-Bizim Ingiliz sahillerinde bardak yapacak cam için o kadar çok kumsal vardir ki, ayni bardakla iki kere çay içmeyiz' demis.
Bunun üzerine Irakli da çayini bitirmis, bardagi havaya firlatmis, silahini çekip Amerikali ve Ingilizi vurup öldürmüs. Sonra da,

“-Bagdat’ta bu Ingiliz ve Amerikalilar’dan o kadar çok var ki, biz ayni adamlarla oturup iki kere çay içmeyiz' demis...