Çiftçiye karşılıksız 1 milyar euro

Tarım Bakanlığının, ABden ve Hazineden gelecek fonları değerlendirecek Kırsal Kalkınma Kurumu, 2013e kadar 42 ilde çiftçilere 1 milyar euro hibe para dağıtacak

--------------------------------------------------------------------------------

AB, fonlardan göndereceği parayla Türk çiftçisinin yüzünü güldürecek. Ekonomik krizle tarım sektöründe daralma bekleyen çiftçiye AB fonları nefes aldıracak. Tarım Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, çiftçiye 2013 yılına kadar 1 milyar euroluk karşılıksız hibe desteği sağlayacak. 42 ilde teşkilatlanacak kurum, bu illerde üretilecek projeler için 750 milyon eurosu AB ' den, 250 milyon eurosu da Hazine ' den olmak üzere 4 yılda toplam 1 milyar euro hibe dağıtacak.

GELİR DÜZEYİ YÜKSELECEK
Tarım orman sektörünün güçlendirilmesi ve kırsal alanların rekabet gücünün artırılması için kullanılması planlanan bu para, çiftçilere, üretici birliklerine ve tarım sektöründe faaliyet gösteren firmalara yaptıkları projeler karşılığında verilecek. Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, bu fonların dağıtılmasıyla, kırsal alanda yaşayan vatandaşların gelir düzeyini yükseltmeyi, gelir dağılımını iyileştirmeyi, doğal kaynakların korunmasını hedefliyor.

470 PERSONEL ALINACAK
Kurum çiftçiyi rahatlatmanın yanı sıra istihdam da sağlayacak. Kuruma Haziran ayına kadar toplam 470 personel alımı yapılacak. Kurum başkanı ve genel koordinatör dışındaki personel KPSS ve kurum içi yapılacak sınava göre seçilecek. Haziran sonuna kadar kuruma 455 ' i uzman, 12 ' si denetçi ve 3 ' ü mütercim tercüman olmak üzere toplam 470 kişi alınacak. Kuruma daha sonra yeniden personel alımı yapılacak.

iLLER BELiRLENDi
Afyon, Amasya, Balıkesir, Çorum, Diyarbakır, Erzurum, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Malatya, Ordu, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Van ve Yozgat ' ta il koordinatörlükleri kuruldu. 2010- 2013 arasında da Ağrı, Aksaray, Ankara, Ardahan, Aydın, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Denizli, Elazığ, Erzincan, Giresun, Karaman, Kastamonu, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir ve Uşak ' ta kurulacak.

Ynt: Çiftçiye karşılıksız 1 milyar euro

YUSSUF link=topic=20385.msg175804#msg175804 date=1241028850' Alıntı:
aga iyi güzelde nasıl başvuracaz tkdknın sitesinede baktım ilgili hiç bişey bulamadım. paylaşım için çok teşekkürler...
zirat mühendisleri vasıtasıyla.ben her sene hep öyle yapıyorum.önume engel cıkmıyo.
tokatlıysan bende yardımcı olurum