en verimli 5 inch su pompası

Ynt: en verimli 5 inch su pompası

hocam piyasada marka çok.biz misan kullanıyoduk.ama teknik özellikler traktöre uyarsa verim alınır.su bastığın yerin yüksekliği,uzaklığı,taşıyıcı borunun genişliği,pompa tonajı hep etki eder.o yüzden tüm şartlarda değerlendirme yapılmalı.
ama bana sorarsan misanın yeni şanzıman tipli pompası(eski tipler çabuk rulman bozuyo) ama muhakkat fabrikada traktöre göre ayarlamalı,böylece en büyük sorun devir sorunu olmaz.
meraklısı için tekniközellikler http://www.misanmakina.com/icerik.php?cid=10

valla fiyatını bilemiycem bi aralar bizde tek geçilen markaydı.bu modeli yazar kardeşler adıylada (aynı model turuncu renkli)çok üretilmiş.aynı gövdeye 3 farklı fan ile devir-hp ayarı yapılmış.

Misan Pompa konusunda gerçekten harika... 20 sene öncesinde 10 tane salyangoz vardı bende... sondajdan su çekerdim ki ozaman kuraklık yoktu.... çok su çekip çok basma özelliğine sahipti Gel gelelim kuyulardaki sular çok düştü... Dolayısıyla devri bitti.... Ama ilgilenen varsa bende sağlam olan 4 tane var şu anda....

hasan1308 link=topic=20506.msg175644#msg175644 date=1240945634' Alıntı:
wallaha konyada en tutulan 2 tane santrafiş var onlarda kılınç ve başovalı bende 5 li başovalı var td65dt le 154 tabancaya basıyom 5li başovalıyla

kılınç pompa bizim köydede var bayada verimli.kademesiz ama 900 metreye basıyo.

valla hocam 5' lik pompa ile 154 tabanca demişsin bi yanlışlık olmasın 6' lik pompa bile hemen hemen basamaz o kadar suyu.6' boruda zor taşır.daha bi açıklarmısın bi yanlışlık olmasın

hasan kardeş konyada suyu deredenmi artezyendnmi çekiyon benim aklım almadı 154 tabancaya böyle bir motorla su basman kafam karıştı ben jd 5625 e pompa arıyorum 12 gazda 60 tane tabancayı 400 m de randımanlı çevirsin yeter su dereden ben adapazarın dan ım bizim burda bir pompa çeşidi var ama şuan ismi aklıma gelmiyo adamlar traktörünün markasına sulama teşkilatına suyu basacağın uzaklığa ve kullanacağın tabanca adetine göre sana fabrikadan özel pompa yolluyorlar bence çok mantıklı ve bilim sel hala aklıma gelmiyo markanın adı fiyatı da 1700 2000 tl arası imiş ben almayı düşünüyorum alanlar var çok memnunlar adı neydiya offf aklıma gelmiyo ama yarın öğrenip yazarım selamlar

adnan54 link=topic=20506.msg175857#msg175857 date=1241043361' Alıntı:
hasan kardeş konyada suyu deredenmi artezyendnmi çekiyon benim aklım almadı 154 tabancaya böyle bir motorla su basman kafam karıştı ben jd 5625 e pompa arıyorum 12 gazda 60 tane tabancayı 400 m de randımanlı çevirsin yeter su dereden ben adapazarın dan ım bizim burda bir pompa çeşidi var ama şuan ismi aklıma gelmiyo adamlar traktörünün markasına sulama teşkilatına suyu basacağın uzaklığa ve kullanacağın tabanca adetine göre sana fabrikadan özel pompa yolluyorlar bence çok mantıklı ve bilim sel hala aklıma gelmiyo markanın adı fiyatı da 1700 2000 tl arası imiş ben almayı düşünüyorum alanlar var çok memnunlar adı neydiya offf aklıma gelmiyo ama yarın öğrenip yazarım selamlar

benzer uygulamayı misanda yapıyo hatta tarlaya mühendiste gönderiyolar.ama daha önemlisi pompa devirinin traktöre ayarlanması;her traktörün minimum kuyruk mili hızı 540 devirdir,ama kimi traktör 1500 devirde 540 ı bulur, kimi 1700 de kimi 2000 de.pompanın devri-fanı ayarlanırsa yakıt kaybı azalır,motor bunalmaz

evet kılınç da misanda var buralarda yeni yeni domak geliyor kılınç 100 var 80 var bende 265 s var 100 lük deneyecem bi sezon açılsın doyranlı ben pompalara talibim

grall eskişehirli hemşerim gel deneyelim istersen sana satayım başovalıyı 15 gazda 540 devirde 31 erlive 30 ar fiskiyeli 5 hatta 5li başovalıyla basıyom haa bu arada santrafisin devri 1e5 oldugu ve traktöre göre ayarlı oldugu için 15 gazda 154 tabanca ya basıyo tabancalarda bu arada k4 lerin bi düşügü olan k30 ok lazımsa satabilirim

hasan1308 link=topic=20506.msg175644#msg175644 date=1240945634' Alıntı:
wallaha konyada en tutulan 2 tane santrafiş var onlarda kılınç ve başovalı bende 5 li başovalı var td65dt le 154 tabancaya basıyom 5li başovalıyla

bizim fiskiye ölçümüz eski pimaş kellelerdir.hesaplar ona göredir.

ARKADAŞLAR TULSAN 125-150 LİK SU POMPASINI KULLANAN VAR MI? KULLANAN VARSA RANDIMANI NASILDIR VE GERÇEKTEN 430 TON SUYU BİR SAATTE VERİYOR MU? TEŞEKKÜR EDERİM.

merhaba arkadaşlar daha detaylı bilgi almak isterseniz www.akmisan.com adresinden ulaşabilrisiniz bizlere
piyasadaki pompalaraın devirleri 540 d/d rediktör vasıtasıyla 2600 d/d çıkarabilmişlerdir
bi,zler bu devri 2900 d/d ya ulaştırarark bunu da tarım kredi koop. kredilendirme belgesi onayı için testlerimizde bunu ispat ettik resmi kuruluşla için de kullanılan fag marka konik rulmanla bu devirden doğa bilecek atalarıda en aza indirdik kısacası en yüksek verimi kalitesiyle en uzun süre çalıştır masıdır saatte 180 m3/h suyu 70 mss irtifaya bastırabiliyoruz
www.akmisan.com adresinden ulaşabilirsiniz saygılarımla ömer tüylüoğlu