flaş flaş flaş

Ynt: flaş flaş flaş

Türkiye için hangi modellerin üretileceğine bağlı. Bir de Steyr da CNH grubunda, dolayısıyla newhollanda da rakip olacak böylece. Aynı gruptaki 2 firmanın birbirine rakip olması ilginç olur. Sonuçta Türkiye, avrupa gibi büyük bir pazar sayılmaz, hem de türkiye piyasası artık kanaatimce traktöre doydu. Mevcut firmaların bile satışları eskiye nazaran giderek düşmekte. Belki de newholland gibi yurtdışı ağırlıklı çalışır, tabi fabrika kurarsa.

yaw tamam yeniler arasında var ama eskiye bakarak aynısı yıllarca üretildi türkiyede yalanmı türler kendilerine ait bir traktör bile yapamadılar aynı kalıpta gittiler

fabrika kurulma sebebi sanırsam işçilik üçretlerinin düşük olmasıyla ilgili bir şey nasıl toyoto fabrikası türkiyeyi seçmiş örnek yani onunla ilgili olabilir düşüncesindeyim.bunu sadece traktör olarak düşünmeyelim steyr büyük bir marka ve sadece traktörle sınırlı değil.

Büyük ihtimalle dışarıdan sipariş veriyorlardır, ben istanbulda gümrüklü sahada çalışıyorum özel traktör getirtene denk gelmedim şu ana kadar ama özel sipariş cadillac vs...arabaların TÜRKİYE`de satışı olmayan markalar geliyor,ama pahallıya patlar.Nakliyesi,vergisi,gümrükçüsü,komisyoncusu,gümrüklü alanda yatış parası falan....Her zaman yerliden yanayım arkadaşlar başkaları kazanacağına türkiye kazansın türk işçisi ekmek yesin,ithal ürün demek aynı ürüne değerinden fazla para verip aracıları doyurmaktır başka birşey değil...

bu saatten gelmesi bence bişi ifade etmez millet zamanında aldı steyrları kullandı we zamanında iii fiyata sattı ama artık ne alıcısı kaldı neden meraklısı steyr gelse en az 10 sene çiftçiye yönelik çalışmalar yapması lazım..keşke zamanında gelseydi de güzel olurdu...