Adapazarı Şeker Fabrikası A.ş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, Pancar Ödemelerinde Herhangi Bir Sıkıntının Yaşanmadığını Söyledi.

--------------------------------------------------------------------------------


Adapazarı Şeker Fabrikası A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, pancar ödemelerinde herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını söyledi.

Ahmet Aya, yaptığı yazılı açıklamada, Adapazarı Şeker Fabrikası ' nın pancar ödemelerini gerçekleştirdiğini kaydetti. Ödemelerde herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını ifade eden Aya, pancar çiftçisini desteklemeye devam edeceklerini dile getirdi.

Çiftçilerden 426 bin 900 ton pancar alındığını, karşılığında çiftçilere tahakkuk eden pancar bedelinin 42 milyon 348 bin 199.77 TL olduğunu anlatan Aya, şunları söyledi: 'Çiftçimize daha önceki süreçte 28 milyon 547 bin 389.28 TL ayni ve nakdi avans ödenmiştir. Şu an pancar bedeli olarak ödenecek tutar ise 13 milyon 800 bin 810.59 TL ' dir. Ödemelerde herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor.Adapazarı Şeker Fabrikası A.Ş pancar çiftçisinin dün olduğu gibi bugün ve yarın da yanında olmaya devam edecektir. Önümüzdeki süreçlerde daha güzel çalışmalara imza atacağız.'