şunki traktör piyasasına hangi marka hakim?

şunki traktör pıyasasına guc ve satış olarak hangi firma hakim?

• Kullanılan toplam oy
    56
Ynt: şunki traktör piyasasına hangi marka hakim?

2008-2009 yılı satış verileri değerlendirildiğinde ( ne kadar satışları düşük düzeyde seyretsede) firmaların diziliminin aşağıdaki gibi olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım:

1- Türk Traktör ( New Holland - Case)
2- Tümosan ( Tümosan)
3- John Deere , Başak, Erkunt , Hattat ( Hattat,Valtra)
4- Same,Deutz
5- Diğer

Şeklinde olduğunu düşünüyorum.

Bu anket Türkiye genelimi yoksa sadece kendi bulunduğumuz bölge itibariylemi? eğer bölge itibariyleyse bizim köyde Tümosan bu 2008 ve günümüze kadar 20-25 tane traktör sattı. Yani bizim köyün hakimi Tümosan oldu. en çok kaybedense 1. MF 2. Same olmuştur.

şu an için nh hakim ancak piyasadaki boşluktan dolayı çünkü başka marka yok fakat daha önceki yıllarda bu durum farklı şekilde seyir ediyordu ve sayısal olarak hala mf lerin üstünlüğü tartışılmaz fakat şuanda tabiki nh satış yapıyor zaten mf faal değil

evet tarım makıne arkadas kımse sıralaması cok dogru 2008 ve 2009 sezonu turkıye genelı satısları ıcın gecerlı lıste bende bır bayııde gormustum tesekur ederım arkadasa bılgısınden dolayı=(ama benım tercıhım yınede tumosan oldu bu yıl 1 tanedaha aldım)

bizim buralardada mf den başka bişey bilmezlerdi şimdi diğer markalarda girmeye başladı ama en çok nh rövanşta galiba.2. olarakta tümo var yeni yenide erkuntlar artmaya başladı.ben erkuntun geleceğini daha parlak olarak görüyom alan herkes memnun

bızım eskısehır otocenter ın da tumosan bayılıgını kapattı deutz kapattı valtra da yok gıbı massey yenı gelmeye basladı avrupa modellerı tutulurmu bılmem mc cormick duruyo nh ını bayılıgını aldılar eskısehır spor baskanı halıl unaldan demıreller aldı 1 sene kadar once john deerre de ıyı gıbı erkunt ta öle genelde cevremde nh goruyorum alanlar daha cok ha yenı serıden memnun olan var mı dıye sorarsanız bızım koyde tl 90a var adamlar 80-66 dan farksız dıyolar bayılıyo mus motor komsu koyden en yenı serı 5000 serısınden aldılar 85 hp lık adam benım yuzume soledı motor cok konforlu tarlada cok cekıyo ama cook mazot yakıyo sulama borusu dızmeye mazda pıck-up la goturuyordu boru arabasını adam gozumle gordum daha sonra nh nın yanına mf 265 aldı

aksazli link=topic=20738.msg244666#msg244666 date=1264410684' Alıntı:
şu anda bizim ovada ve çevremizde en çok nh mevcut yani nh piyasaya hakim
Bide diyorlar nh çok kötü traktör çok yakıyor çekmiyor diyorlar!2. eli bile een ii piyasası olan traktör!

şu an piyasanın en çok satış yapan firması nh ama nh ninde yerli üretim traktörleri daha çok satılıyormuş nh bayiği ile konuştuğumuz zaman söyledi mf artık eskisi gibi satış yapamaz türkiyede ama yinede satışı sürer