80-66 YA TURBO

bende 92 model 80-66 var.avrupa motor.traktörden çok memnunuz ama motoru biraz daha seri olsa daha iyi olacak . o yüzden turbo taktırmayı düşünüyorum.maliyeti ne kadar olur. çekide kaç beygir fark eder, artı ve eksileri nelerdir. bilgisi olan varmı acaba.

Ynt: 80-66 YA TURBO

selam sonradan yapılan turbolarda çelik gömlek çelik piston kullanılıyo turbo takılınca tork artıyo yakıt azalıyor ve 10 ila 12 beygir farkder bizdede 7066 var yaptırmayı düşünüyoz bazısı yaptır bazısı yaptırma diyo servisler kararsızız birde orj turbolu motorların piston kolları dahakısaymış aynı silindir kullanırsan kol çıkarabilirmiş dedi john dere servsi herkesin ortak görüşü de normalde düz olan motoraturbo takınca ömrü daha az oluyomuş bizim arkadaş 0 8280 tümosana yaptırdı çok memnun balya makinasında makinayı duymuyomuş motor yinede karar senin ama iyi araştır bence teşekkürler

her ustayım diene insana yaptırmayın bence...bu işin mekanik yönünden öte bilimsel yönü daha önemli...motorun kaç bar lık turboya ihtiyacı olduğunu bilinmesi gerekmekte fakat günümüz ustaları her gördüğü işe el atmasından dolayı işin sonu kötü bitmektedir..bence avrupa 80-66 ya turbo gerekmez.birde motorun turboya yönelik yapılmadığı için fabrikasyon kadar randıman wereceğini sanmıyorum.

arkadsım bendede 80-66 var avrupa kendi cekimlerimiz fotolarda var ben turbayı taktırdım cok rahatım valla istersen resimlerine bakabilirsin cok temiz traktor sana turbo 2 milyar liraya cıkar sade turbo diger masraflar dersende 2700 felan