LEXİON dan bir kesit...

Ynt: LEXİON dan bir kesit...

gergedan_09 link=topic=20811.msg247591#msg247591 date=1265137032' Alıntı:
biçme tablası kaç metre bunların? Ayrıca neden bu makinarda ön lastik yerine palet takmışlar

Bu konudaki LEXION 580 10.5 Metre Vario tablaya sahip. Daha büyüğüde 12 metrelik olarak var. Palet takmalarının sebebide çamurlu ve yamaçlı zeminlerde çekiş kabiliyetini arttırmak. Çift lastik yerine CLAAS ' ın geliştirmiş olduğu track sistemini kullanıyorlar.

alipasalierkan link=topic=20811.msg247598#msg247598 date=1265137230' Alıntı:
Bu konudaki LEXION 580 10.5 Metre Vario tablaya sahip. Daha büyüğüde 12 metrelik olarak var. Palet takmalarının sebebide çamurlu ve yamaçlı zeminlerde çekiş kabiliyetini arttırmak. Çift lastik yerine CLAAS ' ın geliştirmiş olduğu track sistemini kullanıyorlar.

her ikiside saçmalıktan başka birşey değil.Veya şöyle söyleyelim daha doğru olur. türkiyenin arazi koşullarına göre saçma.Adamlar avrupanın arazi şartlarını hedef alarak bu makinayı meydana getirmişler. bende biçerdöver oparetörüyüm.Ayrıca balya makinasıda kullanabiliyorum.Bende L-627 var.aydın bölgesi için süper rahatım.Ama eskişehir veya kütaya bölgesine geçtiğimizde doğduğum güne lanet edecek duruma geliyorum.
Kısacası;
LEXİOn un Türkiye şartlarında buğday sezonunu kazasız bitirmesi güç. ne kadar usta şoför olursa olsun..12 metre tabla dilekolay yaaa ;)

gergedan_09 link=topic=20811.msg247611#msg247611 date=1265138172' Alıntı:
her ikiside saçmalıktan başka birşey değil.Veya şöyle söyleyelim daha doğru olur. türkiyenin arazi koşullarına göre saçma.Adamlar avrupanın arazi şartlarını hedef alarak bu makinayı meydana getirmişler. bende biçerdöver oparetörüyüm.Ayrıca balya makinasıda kullanabiliyorum.Bende L-627 var.aydın bölgesi için süper rahatım.Ama eskişehir veya kütaya bölgesine geçtiğimizde doğduğum güne lanet edecek duruma geliyorum.
Kısacası;
LEXİOn un Türkiye şartlarında buğday sezonunu kazasız bitirmesi güç. ne kadar usta şoför olursa olsun..12 metre tabla dilekolay yaaa ;)

Bu makina zaten en büyük LEXION ' un bir ufağı oluyor. Zaten ülkemizde o kadar büyük araziler dediğin gibi yok. Ülkemizde LEXION ' un daha ufak modelleri var. En büyük olarak LEXION 560 ' lar var. Onlarda 6 ve 5.40 metre tablalı olarak çeltikte filan kullanılıyor. Daha ufak olan 540 530 510 ' lar ise buğday türü ekinlerde kullanılıyor.

o kadar makina kullandım.Claysondan tut Uzel e kadar ama CLASS kadar harika bir makina görmedim.genel olarak tek bir sorunları var o da çok çabuk ön aks kesmesi.Oda olmasa şahane bir makina olacak.Gerçekten