288g ile 8280dt

Ynt: 288g ile 8280dt

288 g nin motoru bildiğiniz perkins değil perkinsin en son modeli 1103 t turbo intercooler arka arkaya meselesine gelince tümosan 4200 kg tabiiki çeker ancak tarlada her türlü işçilikte mf tümosana nal toplatır çok sağır bi hidroliği var tümosanın .288g 1400 dd her türlü işi yapar çünkü max torku çok düşük devirlerde yakalıyor. dekar başına yakıt tüketimi çok değişkendir toprağın çinsi tavı pulluğun yapısı en önemlisi şoför çok önemli bizim buralarda kurakta dekar başına 80-66 dt 3.5lt yakarken iyi tavda 2lt kadar düşüyor

massey herturlu ceker ya dalga mı ecıyonuzz tumosanı asılcak varsa bıde ford dur tuttugunu koparır afyonda tumosan hıc tutulmaz koye sokmayız bız onu
massey jd

benim 288 g var.tek çeker.83 hb 3 silindir karşısında 4 silindir şanzumanı kuvvetli oturaklı agır başlı bir tümosan eş olması mümkünmü boşa yazıp çiziyorsunuz.288g tek çeker erkunt tekçekerde ,erkunt çekiyor itiyor.tarlada olsun çogu zaman yolda yükde erkunt eziyor.yolda ve ince işlerde pratik az yakıyor 288g.ama agır işlerde garib kalıyor.288g ve erkunt 80 4x4 ikiside benim.
EGER ÇEKME İŞİ REFERANSSA işbora koskoca jondereyi çekiyor video internette var.egre güç böyle ölçülüyorsa.
şunu unutmayın arkadaşlar yeni çikan yerli ithal traktörler mf hariç hepsi tarla vitesinde çok yavaş hızlıya aldın mı yakıyor yavaşda çok agır.hiç hefesi yok sıfırın tarlada.

köylü link=topic=20824.msg191172#msg191172 date=1246473784' Alıntı:
benim 288 g var.tek çeker.83 hb 3 silindir karşısında 4 silindir şanzumanı kuvvetli oturaklı agır başlı bir tümosan eş olması mümkünmü boşa yazıp çiziyorsunuz.288g tek çeker erkunt tekçekerde ,erkunt çekiyor itiyor.tarlada olsun çogu zaman yolda yükde erkunt eziyor.yolda ve ince işlerde pratik az yakıyor 288g.ama agır işlerde garib kalıyor.288g ve erkunt 80 4x4 ikiside benim.
EGER ÇEKME İŞİ REFERANSSA işbora koskoca jondereyi çekiyor video internette var.egre güç böyle ölçülüyorsa.
şunu unutmayın arkadaşlar yeni çikan yerli ithal traktörler mf hariç hepsi tarla vitesinde çok yavaş hızlıya aldın mı yakıyor yavaşda çok agır.hiç hefesi yok sıfırın tarlada.
tumosan tarla işinde hantal dır bu bır gercek ve herkez bılır bunu ama erkuntlada kıyaslama 288 i erkunt nere 288 nere 288 kadar olamaz

Bu takıp çekme işini hiç anlamam ve hiç bir değeride yok zaten. 100 beygir traktörü koş 30-40 tonluk römorka çekemez, oysa römork 0 beygir şimdi römork 100 beygir traktörden kuvvetlimi olmuş oluyor bu mantıkla. Birde tarla sürerken harcanan yakıtı karşılaştırmak çok mantıksız. Tarla sert olur farklı derin sürersiniz farklı yakar. Sert ve derin sürülen herk de yeri gelir en ekonomik traktör 5 lt bile yakar. Bu nedenle bu traktör karşılaştırmalarını yaptığı iş verimine dayanıklılığına seriliğine yedek parça fiyatına servisine ve beygir gücüne ve yapacağı işin şekline göre karşılaştıralım bence. Aksi taktirde konu yukarıdaki gibi darmadağın ve düşük seviyede kalıyor. Teşekürler.

tümosan tarlada hantal olabilir ama bu turbo olmadıgı için ben tümosana agır vitesle agır iş gösteriyorum.sanırım tümosana hantal diyen arkadaşlar tümosanın turbolularnı hiç görmemişler.bence o turbo yaktırıyo ama tekerlerin hakkınıda verdiriyoor.

(tumosan tarla işinde hantal dır bu bır gercek ve herkez bılır bunu ama erkuntlada kıyaslama 288 i erkunt nere 288 nere 288 kadar olamaz )
ereglili sen bilerkmi konuşuyon yoksa laf olsun torba dolsun mu diye benim erkunt ve 288 g var diyorum.erkunt 4x4 288 g tek çeker.sen okumuyorsun galiba.o begenmediğin erkuntun 70 liğini geçsin senin 288 g yeter.ben ikisini tarlada koşuyorum.ve herkese söylüyorum.288g erkuntu ne tarlada ne yükde nede yolda geçiyor veya eş ayak ilerinde 288 g çok ideal.hafif ve pratik ama zor işlerde olmuyor.2007 modelim var kabinli 288g 2008 lüks erkunt servet 4x4 düm de var.
ben ikisini de kullanıyorum.anlata bildim mi.
servis ve yedek parçe konusunda 288g çok avantajlı erkunt servis yok.parça pahalı. egriye egri dogruya dogru.
ama 288 gyi tumusonla eş ediyorsanız güç bakımından çookk yanılıyorsıunuz. tümosan 288 den çok güçlü.

ereglili42 link=topic=20824.msg193825#msg193825 date=1247223749' Alıntı:
tumosan tarla işinde hantal dır bu bır gercek ve herkez bılır bunu ama erkuntlada kıyaslama 288 i erkunt nere 288 nere 288 kadar olamaz
ya mıllet bır kaptırmıs massey gıdıyo bızde massey kullanıyoruz senın ovduğun kadar deıl aysanda bayılıyolan daha buna traktor denılırmı ?

köylü link=topic=20824.msg193876#msg193876 date=1247233667' Alıntı:
(tumosan tarla işinde hantal dır bu bır gercek ve herkez bılır bunu ama erkuntlada kıyaslama 288 i erkunt nere 288 nere 288 kadar olamaz )
ereglili sen bilerkmi konuşuyon yoksa laf olsun torba dolsun mu diye benim erkunt ve 288 g var diyorum.erkunt 4x4 288 g tek çeker.sen okumuyorsun galiba.o begenmediğin erkuntun 70 liğini geçsin senin 288 g yeter.ben ikisini tarlada koşuyorum.ve herkese söylüyorum.288g erkuntu ne tarlada ne yükde nede yolda geçiyor veya eş ayak ilerinde 288 g çok ideal.hafif ve pratik ama zor işlerde olmuyor.2007 modelim var kabinli 288g 2008 lüks erkunt servet 4x4 düm de var.
ben ikisini de kullanıyorum.anlata bildim mi.
servis ve yedek parçe konusunda 288g çok avantajlı erkunt servis yok.parça pahalı. egriye egri dogruya dogru.
ama 288 gyi tumusonla eş ediyorsanız güç bakımından çookk yanılıyorsıunuz. tümosan 288 den çok güçlü.
288 tek ceker dıyorsun erkunt 4x4 dıyorsun ıkısı bır olurmu ertı erkunt 75 beygır 288 83 beygır.bu nasıl iş ...artı tumosan tamam beygır olarak guclu bızım demek ıstedıgımız onunla her işe bıırebılecek kapasıtede olması.tumosanda tarlada agır calıstııgından 288 seri bır makıne fark atmasa bıle başa baş gıder dıyorummm

erkuntların arkalarnın çok farklı oldugunu agır yükte zorlamadıgını söylüyolar.bizim burda 277 sıfır gold alan adam motorun taksitleri bitmeden erkuntla takas yaptı.oysaki 70 lik erkuntla 277 nin beygirleri aynı sayılır ama arasında çok güç farkı var.oda dedigim gibi arkasından kaynaklanıyomuş emin degilim ama tır şanzımanları gibi şanzımanları olup arkadan gelen agır yükü motora yansıtmıyomuş.ben erkunta idda edemem.kullananlar çok övüyolar.ama goldlar için aynı şeyi diyemem.yani herşey tarlada seri gitmek deil,benim bi çok işim var agır takfiye 4 le yaptıgım.böyle oldugu zaman motor çekiyoo,ama 288 tümosan kadar asılamıyo.

288 tek ceker dıyorsun erkunt 4x4 dıyorsun ıkısı bır olurmu ertı erkunt 75 beygır 288 83 beygır.bu nasıl iş ...artı tumosan tamam beygır olarak guclu bızım demek ıstedıgımız onunla her işe bıırebılecek kapasıtede olması.tumosanda tarlada agır calıstııgından 288 seri bır makıne fark atmasa bıle başa baş gıder dıyorummm

kardeş herhalde 4x4 le denemiyoruz.83 hb 288 74 hb erkunt her yerde 4x4 ü mü kullanıyoruz.yeri gedimi dörçeker yeri geldimi düz sonuçda 288 tarlaadaa mükemmel degil.83 hb erkuntda olsa 110 hb güç üretir erkunt.

ama yeni mf çıkmış dün inceledim sısu motor bayagı bir can yakar piyasaada. eski konumunu alır mı bilmem yalnız dillerde ama şuaanki ürün ve fiyatlarla alımı çok zor.

arkadaslar benim uzel 288 le tumosanı cekiştirdik tek cekerde aklına gelmeden tumosan alıyor cift cekerde 288 zorla cekti oda sanırsam on tekerlerin yeni olmasından tumosanda on takrler bitikti tumosan agar motor ama ciftte 288 tumosandan ve td 85 den daha iyi gidiyor denedik arkadaslar tartısmaya gerek yok

valla benım 288 ım yok ama 285 var gecen yıl pancar sokumunde camura kaldıkda babadan 8280 ı aldım barıs makınaya kattım gunluk 100lt yalanı yokyakıyordu 2005 560 saatdeydı o zaman
mf zavallım o mazotla 3 gun calısıyor ya