20.000 TL'ye alınabilecek en iyi traktör

Merhaba arkadaşlar.20 000 tl ye alınabilecek en iyi traktör hangisi ve neden ?
Özellikle fiyat performans açısından degerlendirmenizi istiyorum.

Ynt: 20.000 TL'ye alınabilecek en iyi traktör

teşekürler arkadaşlar.Bizim tarlamız aslında küçük(14 dönüm açık,2.5 dönümde zeytinlik) kiralık arazilerle birlikte 50 dönümü bulur.şimdilik buraların işlenmesi için kullanılacak.Traktör tercihlerini söyleyen arkadaşlar nedeninide yazarsanız sevinirim.Mesala fiat mf 265 çünkü ........ şeklinde olabilir.Benim kuru bir tavsiye fazla bir anlam ifade etmiyor.Düşüncelerini yazan ve yzacak olan arkadaşlara teşekürler.Benim gibi traktöre sadece uzaktan bakan birisi için faydalı bir site.

aga walla bana sorcak oldunmu fiat 54-c al çünkü bendede aynı hem duz tarla hemde zeytinlikwar çok işime yarıyor yakıt iyi güç bana yetio;) ve alcak yani fidan zeytinlik gibi yerlerde ii oluyo orta boy bişi işini görür..ben hayvancılıkta yapıom gerektiğinde makinada takıom biçme fln çok ii gelio :)
ve senin şahsi grş hangisini beğenirsen onu ama bence kendine yarar bişe al kullanışlı sonradan ugraşma ;)

50 dönüm yer ve zeytinlik için 54c uygundur. dönüş manevrası iyidir. buğday ekiminde tanıdığın 54c yi sürmüştüm çekişi filan umduğumdan iyiydi. senin işini fazlası ile görür. nh arkadaşımızın dediği gibi yakıtıda iyi. ikinci elde satacağında çok fazla zarar edeceğinide düşünmüyorum 54c de.

yorumlarınız teşekürler arkadaşlar.şu ana kadar ön plana çıkan traktör 54c.Çıtayı biraz yükseltirsek 20.000 tl çivarında iki traktörü kıyaslar mısınız? mf 260 ve/veya nh 60 66 sizce hangi ve neden ?
Bir de nh veya fiat 60/70/80-66 da 'S'.DT'.veya DT S harfleri var . Bunlar neyi ifade ediyor ve 66 serisinden bir traktör alırken bunlardan hangisi tercih edilmelidir.
Sormak istedigim bir şey daha var.54c de lift otamatik diye bir şey yazıyır bu nedir?
Tahminice hidrolikle ilgili birşey ama tam olarak açıklanırsa sevinirim.
herkes sagalsun.

bence yirmi milyara 2005 model 266g gold albilirsin.hem senin agır işlerinde büyük traktör olur hemde ufak işlerinde hem pratik hemde az yakıt yakar.burdaki 266g ler kuyruk milinde büyük traktörlere taş çıkarıyor

KONYALI ALİ link=topic=20840.msg177796#msg177796 date=1241727127' Alıntı:
bence yirmi milyara 2005 model 266g gold albilirsin.hem senin agır işlerinde büyük traktör olur hemde ufak işlerinde hem pratik hemde az yakıt yakar.burdaki 266g ler kuyruk milinde büyük traktörlere taş çıkarıyor
bncede iyidir

tavsiyeleriniz için teşekürler arkadaşlar.önceki yorumumda birşey sormuştum
Fiatcıların ve mf kullananların yardımcı olmasını istiyorum
Şu fiatlarda ve nh daki S DT harfleri ne anlama geliyor.

arkadaşım kesinlikle gold serisini tavsiye etmiyorum 3 silindir maxsimum yakıt ve minumum çekiç.(tabi gold serisinde 288g ler hariç) bırak nh yi mf yi eger bulabilirsen 97 model hema al 85hp tek çeker az yakıtlı çok çekişli sadece 14binlira geriye 6binlira kaldı.bununlada hemaya 4 ' 12 pulluk+13 lü kazayagı...kesinlikle temizinden bulabilirsen dene kullan.memnun olacaksın...saygılar.

kenann link=topic=20840.msg178386#msg178386 date=1241904751' Alıntı:
arkadaşım kesinlikle gold serisini tavsiye etmiyorum 3 silindir maxsimum yakıt ve minumum çekiç.(tabi gold serisinde 288g ler hariç) bırak nh yi mf yi eger bulabilirsen 97 model hema al 85hp tek çeker az yakıtlı çok çekişli sadece 14binlira geriye 6binlira kaldı.bununlada hemaya 4'12 pulluk+13 lü kazayagı...kesinlikle temizinden bulabilirsen dene kullan.memnun olacaksın...saygılar.

adamın süreceği tarla toplam 50 dönüm 85 bg traktör büyük gelir özellikle zeytin ağaçlarının arasında falan hema traktör iyi olabilir fakat 2. elde fazla pirim yapmıyor. alıcısı az bu yıl 14 de aldığını seneye aynı fiyata satamazsın tutulan bir marka ve model almalıki bir kaç yıl sonra sattığında para etsin. 50 dönüm yerde 0,5 L fazla yaksa 25 L yapar 25 litre mazot 60-70 lira fazla yakmış olur buda çok değil!
yolda çok yakan yavaş kalan traktör arkadaşın işine gelmez tüm tarlaları sürmeye kalksan en fazla 12-15 saatte işin biter her hafta da tarla sürülmediğine göre geri kalan zamanda traktör ya yolda kullanılacak yada garajda yatacak.

http://intoko.kijiji.com.tr/c-Oto-Di-er-Vas-ta-Tar-m-Ara-lar-480-S8-W0QQAdIdZ126824985

böyle bir alat senin işini fazlasıyla görür