Erkunt Traktör Yetkili Servisleri verdiği hizmeti TSE belgesi ile pekiştiriyor

,
erkunt22.JPG

Dünyanın önde gelen traktör üreticilerinden biri olmayı hedefleyen Erkunt Traktör, koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla hizmet çıtasını her geçen gün biraz daha yükseltiyor. Müşteri ilişkilerini sadece satışla sınırlı tutmayıp, satış sonrası hizmet ve servis ağına da büyük önem vermeyi ilke edinen Erkunt Traktör, bu çerçevede kalite politikasını benimseyen yetkili satıcı ve servislerle çalışmaya özen gösteriyor.

Erkunt Traktör Yetkili Servisleri, hizmet kalitelerini daha da geliştirmek adına TSE 12047 Hizmet Yeterlilik Belgesi alımlarını günden güne artırıyor. Bu belge ile Erkunt Traktör yetkili servislerinin verdiği hizmet kalitesi hem yükseliyor hem de bu kalitenin kalıcı olması hedefleniyor.

TSE 12047 Hizmet Yeterlilik Belgesine sahip olan Erkunt Traktör Yetkili Servislerinin Türk Standartları Enstitüsü tarafından hazırlanmış olan kriterlere uygunluğunu tescil ettirdiklerini belirten Erkunt Traktör Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Zeynep Erkunt Armağan “Belirli standartlara bağlı kalmadan verilen hizmet hem firmalara hem de ürün sahibine zarar verebilmektedir. Erkunt Traktör yetkili servislerinin işyeri mevzuatlarına, yeterli teknik donanıma ve standartlardaki çalışma koşullarına uygunluğu TSE 12047 Hizmet Yeterlilik Belgesi ile sağlanmakta ve her geçen gün çiftçilerimize daha iyi hizmet vermek amacıyla TSE 12047 Hizmet Yeterlilik Belgesi alan Yetkili Servis sayımız artmaktadır. Kalite çıtamızı durmaksızın yükseltme çabamız, bizi kısa sürede verdikleri destek ile Türkiye 3. yapan çiftçilerimize gönül borcumuzu ödeme gayretinden ibarettir.” dedi.

Türkiye genelinde 49 yetkili satıcı ve 180 yetkili servis ağıyla çiftçilerin hizmetinde olan Erkunt, yetkili satıcı ağının bulunduğu illerdeki toplam traktör satışında, kendi ürün segmentinde 3. sırada yer alıyor ve her geçen gün “Türkiye’nin Traktörü” ünvanını pekiştiriyor.

Erkunt Traktör Hakkında
Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde Kurulu üretim tesislerinde üretilen ERKUNT Traktörleri, hiçbir dünya markasının lisansına bağlı kalınmadan, tamamı Türk Mühendisleri tarafından tasarlanmış, Türkiye’nin ilk traktörleridir. Traktör üretimine 2004 yılı Eylül ayında başlanmış, satışlar kısa sürede Türkiye’nin büyük bir kısmına ve yurtdışına yayılmıştır. TSE-ISO-EN 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Kalite Yönetim Sistemi ve her model traktörü için CE Belgesi olan Erkunt’un hedefi; Türkiye'de ve dünyada, çiftçinin ihtiyacına cevap verecek kaliteli ürünleri ile markasını duyurmak ve Türkiye’nin global traktör markası olmaktır.

erkunt23.JPG

Ynt: Erkunt Traktör Yetkili Servisleri verdiği hizmeti TSE belgesi ile pekiştiriyor

Değerli Arkadaşa konu ile ilgili bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum.

ERKUNT traktörün satış sonrası konusundaki gelişimini kutluyorum. Ama TS12047,TS12533,TS8986 vb. gibi yetkili servis ve tamirhane standartları belgelerinin kullanımı konusunda problemler olduğunu düşünüyorum. Bu belgelerin oluş nedeni belli sistemlerin ( Güvenlik,yeterlilik,Onarım alanı,müşteri bekleme salonu,yetişmiş personel ) ilgili yetkili servislerde bulunmasını sağlamaktır.

Ama maalesef ki ülkede olan her sistemde olduğu gibi TSE belgelerinin verilmesinde aynı durum oluşmaktadır. Sanayi bakanlığının 7 bölgede 20 adet TS12047 belgeli yetkili servis bulunması gerekmektedir. İşte bu durumu maalesef ülkedeki yetkili servis sayısı karşılamıyor. TS12047 yetkili belgesini 7-8 adet traktör firmasına kayıt ettirip kullanmaya çalışan traktör firmaları bulunmaktadır. o yüzden TS12047 belgesi sayısı kalite ölçümü olarak gösterilmesi yeterli gözükmemektedir.