B5A SIVI ORGANİK GÜBRESİ KULLANAN VARMI NASIL NASIL KULLANILIR

TOPRAK TV izledim bulutsuz yağmur yağdırıyorlar kullanan arkadaşımız varsa nasıl iyimi neşekilde toprağa
tatbik etti sonucu nekadar zamanda aldı. şimdiden teşekkür.

Ynt: B5A SIVI ORGANİK GÜBRESİ KULLANAN VARMI NASIL NASIL KULLANILIR

ilk önce 400 lt suya 1 litre b5a tarlandaki organik madde miktarına göre3 ila 7 dönüm gibi bi yere atılıyor 2 uygulama 800 lt suyla aynı dekara 3 uygulama 1600lt suyla yapılacak bunu yaparken çok sıcak ve güneş olmayacak amümkünse gec e uygulanacak ayrıca tarla ilk uyygulamada ve sonraki uygulamada kuru olmayacak bundan haricin de toprağın istediği azot fosfor ve potasyumu da karşılayacan sizin anlayacağınız çok büyük tarlalar ve kuru arazilerde şim dilik uygulamak çok zor ve masraflı ilerde ne olur bilmiyorum topraktaki bakteriyi artırıp topragı ve bitkiyi bu şekil de besleyen bi gübre illa bu tarzda bir gübre kullanmak istiyorsan mog gübre diye bir gübre var dekara 200cc uygulanıyor ( 3 dozda ekim de 1, mart ve şubat da 2, nisan veya mayısda 3, 200cc toplaqm 600cc bir dekar alan için ayrıca ilk uygulama ve diğer uygulamalarda 1 litre mog gübreye 200 lt su kafi suyu illada fazla korsan da mi mahsuru yok bu gübre b 5 a ya böre büyük tarlalar ve kuru alanlarda bir nebzede olsa uygulanabilir taba gübresini ilk uyguladığın yıl atacan sonraki yıllar yok
şim di sanmayım beni mog gübrenin adamı falan ben de gübre manyağı bir çifçiyim her boş vaktim de osite senin bu site benim gübre araştırıp duruyorum oyüzden biliyorum yukarda yazdıklarımı son bir seçenek daha birde humagro diye bir firma var manyak bişey 100 cc 50cc uygulanan ürünleri var adamlar artık kovayı çuvalı bırakın cc lerle uğraşın diyor birde ona bak internet adresi www.spnagro.com her türlü toprakta ve hertürlü iklim de uygulana biliyor taban gübresine gerek yok nano teknolojik bir ürünleri var azot fosfor potasyum çinko izelment ve daha bir çok ürünü mevcut

hebunn link=topic=20899.msg723797#msg723797 date=1364168065' Alıntı:
sıvı göbremi uzak dursun ;) marka fark etmez hepsi aynı
ozaman anlat detaylı ne zararını gördü isen sitedeki kullanmak isteyen arkadaşlar varsa bilgiler olsun hiç olmassa onlar zarar görmesin..

arkadaşlar gübretaş ile ilgili bir konuda yazdım.
aynısını buradanda yazayım.
2004 yılından beri gübretaş ve toros gübre dahil bakanlıgın merkez araştırmaları da dahil üniversiteler de ve hocalar dahil avrupada bir çok ülkeyle ortak işelm yaptım yerli firmalarlada.
en son kaliteyi ve güvenceyi USA ürünlerinede yani iki firmada bulduk kaliteyi güveni pahalı ama gerçek gübere ve elemetleri buradan ismini yazmıyorum çünkü ters tepki oluyor.toprak üstü yeşil aksam yaprak ve damla artık ne sayarsanız sayın kullanılabilir.gübreleri gördügünüzde şimdiye kadar kandırıldıklarınızı ve boya ve su ve ne kullandıgınızı bilmediginizi göre bilirsiniz.

toprak altında başka yönetem çok ekomik yönetemle iş çözüyoruz şimdilik....toprak üstünde bu sistemle
gübrenin aya çıktıgı bir dönemde çok ucuza gübre satmalrı bunların bir örnegii.
konyada fuarda beni kimse ikna edemedi oradaki firmalardan ..
dada dün nevşehir hacıbektaş kızılagıl kasabasında 4 kişi 15-16 binliralık ilaç ve gübre almışlar nohutlar için toplam alan 400 dekar yok bile söylenen aynen böyle bir dostum var birtek o almamış zorlamışlar beni söyleyerek o ne derse onu yaparım diye..
halbuki bunların tamamı 4000 tl yi geçmezdi USA olasydı ve bilinçsiz çekilde konu ve ürünler kullnılıyor.
türkiyede yerli veya ithal hiçibir ürün nohut hastalıgına veya verime çare degildir...kimse çözemedi bunu zaten
çok ince bir çizgisi var bu işin bu formül kimsede yok..ilaç ve gübreciler anlamında ne yaparlarsa yapsınlar hiç fayda ve çare sağlayamazlar.çünkü araştırma yok...

umut71 link=topic=20899.msg723875#msg723875 date=1364215121' Alıntı:
ozaman anlat detaylı ne zararını gördü isen sitedeki kullanmak isteyen arkadaşlar varsa bilgiler olsun hiç olmassa onlar zarar görmesin..
yarraından cok zarranı gördük zaten tv reklamlarıda cıkıp bu sulu göbre organiktir diye göbreyi cay bardağına doldurup lıkır lıkır icip bu organiktir hic bi zararı yok diyenlerede el insaf diyorum zaten bi yarrarı yok bari madi acıdan mileti kandırarırak zarara sokmayın. Kendimi bildim bileli tarlayla cifcilikle uğraşırım cok marka sulu göbre kulandım aynı tarlada bölmeli halinde kulandım hic bi yarrarınıda zarrarınıda görmedim tarlada lakin cepten cıkan boşa gitti . Hic bi sıvı göbre markası garanti veriyo mu fayda etmezse parranızı geri iade ederiz diye yok eee o zaman ne yarrarından bahsediyolar bunu anlamıyorum :S

• Beğen
Tepkiler: umut71

umut71 link=topic=20899.msg723875#msg723875 date=1364215121' Alıntı:
ha bunuda belirteyim b5a kulanmadım lakin okadar sıvı göbre markasını kulandık ki hic birine inancım kalmadı benim ;)