SAME İÇİN YORUM YAPACAK ARKADAŞ YOKMU

Ynt: SAME İÇİN YORUM YAPACAK ARKADAŞ YOKMU

slm kardeşim,bende same explorer ll 90 var,2004 te sıfır aldım,geçen yıl sadece debriyaj baskı balatayı değiştirdim,oda çeltik işinde yarım debriyaj yapmaktan oldu,onun yanısıra herhangi bir arızası olmadı,fakat son zamanlarda hidrolik kolları agır yük kaldırdığında aşagıya salmıyodu.
vitesler gayet güzel ve uygun, beğenmediğim yönü hava soğutmalı olmasından dolayı yolda giderken soğutucu fanın verdiği ses rahatsız edici,birde lastik ebatları traktörün gücüne göre biraz büyük gibi,arkasında yük çekerken motor bayılıyo,başka bi sorunum olmadı,

burda same expolers 95 var komşumda ben bikaç sefer bizim pullukla çifte giderken gördüm.ama uzak oldugu için sanırım pullugu derin vermişler yavaş gidiyo dedim.bikaçgün sonra ben çift sürerken same nin sahibi geldi benim 3.085 e bindi ve yorumu ya sizin bu traktör 100 bgt üzerinde yada benim same 95 bg deil oldu.çünki hem benimki kadar seri gidemiyormuş hemde dumanlıyormuş yüksek viteste.

arkadasım ben kuzenimde var surekli kullanırım.. traktör sürüş kolaylıgı ve keyfi acısından cok guzel.. rahat bi traktör explorer 85t tekçeker kuzeniminki.. çamurda cok iyi cekiyor tekerlekleri bi hayli buyuk ve alımlı gösteriyor traktöru ama cok zora gelmeyecek bi traktör kuzeniminde 3 vites dişlisi hasar görmuştu tam sorunu bilmiyorum.. baska ufak tefek zayıf yönleri vardı yani biraz nazik bi traktör yoksa cok guzel titzbiriysen alıcaksınilgileneceksin cok hoş :) senede kuzenim 1000dönum yer suruyor onunla 4lu 14 pulluk kullanıyor ve pullugu cok iyi cekiyor yani dibine kadar salıyor yankollar yere degicek şekilde.. fakat seriligine bişey diyemem diger traktörlerle hata atmadık hiç.. ama normal serilikte.. guzel traktör bence..tek cekerlerinde 75derece sanırım öntekerlekler dönuyor bu kırım hiç bi traktörde yok oldugu yerde neredeyse dönuyor..yolda tek cekeri agır ama çift cekerleri ucuyor cok seri 50km uzerinde surat yapıyorlar tek çekeri agır normal 30-35 yapıyor.. yakıtını ben denemedim kuzenim cok az diyor hiç yakmıyor diyor bilmiyorum artık.. yakıt konusunda cok guveniyor..

Yakıt konusunda Üzerine Traktör Tanımam....

ÇEkiş konusunda Seri ŞAnzman olduğu için çamurda hiç bir zaman korkmuyorum... İleri gidemediği yerde mutlaka geri gidiyo...

Kuru toprak ta ise Sadece arkasına 9 lu çizel takıyorum...ve Günde 120 dönümden aşağıya hiç düşmüyo.(yalnız bizim bu dönüm dediğimiz 1000 metre kare olan dönüm... Konyalılar yalnış anlamasın...)

Daha pulluk takmak nasip olmadı....

DoYrAnLı#2# link=topic=20943.msg180930#msg180930 date=1242925082' Alıntı:
Yakıt konusunda Üzerine Traktör Tanımam....

ÇEkiş konusunda Seri ŞAnzman olduğu için çamurda hiç bir zaman korkmuyorum... İleri gidemediği yerde mutlaka geri gidiyo...

Kuru toprak ta ise Sadece arkasına 9 lu çizel takıyorum...ve Günde 120 dönümden aşağıya hiç düşmüyo.(yalnız bizim bu dönüm dediğimiz 1000 metre kare olan dönüm... Konyalılar yalnış anlamasın...)

Daha pulluk takmak nasip olmadı....
bizim burdakı traktörlerin ağzı olsa pulluktan bıktık derdi
konyada dönüm farklımı

95T var eniştemde 1,5 sene oldu hemen hemen.Belki de kend traktöründe bir hata vardır ama çok fazla hararet sorunu yaşıyor.Yükte biraz çabuk bayılıyor gibime geldi.Ama tenteli olmasına rağmen gerçekten konforlu.Sürüş zevki de fena değil...

KARDEŞ BİZDE ALMAZLAR TUTMAZLAR BİZDE ŞİMDİ GÖZDE ERKUNT YENİ MF GELİYORMUŞ BEKLİYORLAR AMA KİMSE ALMAZ ALAMAZ ALTINDA OLSA BİRÇOK ÇİFTÇİ SIFIR TRAKTÖR VE İTHAL TRAKTÖR UĞRUANA BATTI.BUNU GÖERN ÇİFTÇİ ESKİYE DEVAM DİYOR.ŞUAN ARPA KONYADA 350KRŞ BUĞDAY 400 KRŞ 420 KRŞ GERÇEKLERİ GÖRÜN BİRAZ......... +-GEÇEN YIL 480 KRŞ ARPA 500 KRŞ BUGDAYDI ORTALAMA

BUNU BİZİMDEĞİL DEVLETİN GÖRMESİ GEREK
BİZİ TÜÇÇAR İLE KARŞI KARŞIYA BIRAKAYOR. TÜÇÇARDA İSTEDİĞİGİBİ MALIMIZI ALIYOR ARKADAŞIM.
BİRDE BİZDE BİRLİK YOK BAKŞU YANIMIZDAKİ YUNANİSTANA ADAMLAR BUĞDAY FİYATINI BEYENMEDİĞİNDE OTOYOLLARI TIRAFİYE KAPIYOR HEPSİ BERABER
YA BİZ NE YAPIYORUZ.......

ARKADAŞ BEN BU MİLLETİ ANLAMIYORUM HEM AGLIYOR HEM HAYATINDAN MEMNUN.PİYASA OLDUKÇA KÖTÜYE GİDİYOR DÜN ADANADA HASAT BAŞLAMIŞ BUĞDAY 420-450 KRŞ ARASINDA ALICI BULUYORMUŞ NE KAZANDI ÇİFTÇİ NE MASRAF YAPTI ANLAMIYORUM.sıfır traktör alanlar battı.geçen yıl binlerce traktöre haciz konulup satıldı.yada banka yediminde duruyor.buğün banka faizleri 1,99-2,25 aralıgında traktör için ortalama dört yılda %70 leri buluyor.zaten zengin çiftçi orta sınıf traktörü kullanmaz.traktör fabrikalarını ve tarım sanayisini küçük ve orta ölçekli çiftçiler ayakda tutuyor.yılda ortalama 40-50 bin sıfır traktör satılıyor bu traktörlerin %85 i ikinci el piyasasında ya hacizli ya da öldüm fiyatına satılmış durumda köyünde şehrinde konu komşusu batmış bir çiftçi o örnegi ibreti görürde de sıfır traktör alır mı.oda ona kalmış

ben kullandım 130lugunu ve 90lıgını bir 55liğini amcamlarda var 90lıgın ve 55liğin debrajından ses geliyordu 130lugun çekişi bir işe yaramaz bizim köyde üç kişi sameyi mahkemeye verdi zaten arkalarını dağıttığı için

walla hiç bilmiyorumda ne zaman gitsem aynı traktörleri görüyorum 2 yıldır.7 hazıranda tarım fuarı war gidince sorarım alıcı ayağına