Traktör Önüne Takılan BiçerBağlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Traktör Önüne Takılan BiçerBağlar

ilginç bir makina...merak ettiğim biçerdöver varken ekin niçin bu makinayla biçilsin...bu desteler daha sonra patostan geçirilerekmi dane ayrılıyor eğer öyleyse çok ilkel ve gereği yok ve demetleri kesip bağlarken fazla başak kaybı olmazmı....paylaşım için teşekkürler...

ASlında biçerdöverlerin çalışamayacağı coğrafi şartlarda kullananılabilir ama fotoğraflarda öyle bir durum gözükmüyor... Hareketi kuyruk milinden alıyordur muhtemelen...

bana çok ilkel geldi yapının emeğine sağlık fakat daha kompakt bi makina yapılabilir...ayrıca günümüzde 2 maliyet isteyen buğdaydan para kazanacak bi çift war mı oda tartışılır...yani hem bunun parası hemde patos parası.eeee nolcak o zmn buğdayı çiftçi beleşemi werecek :D bence daha iyi bi makina yapılabilirdi.paylaşımın için teşekkürler emre.

bencede ilkel bi makina ama bu biraz başağı döker...
bunun sistemi hidrolik gücüyle çalışıyo olabilir kuyruk mili işi biraz zor bu traktörlerde

kardeşim türkiye nin her tarafı düz ova olsaydı dünyanın ömrü bu kadar uzun olmazdıı..bizim buralarda biz halen tırpanlarla ekin biçiyoz...biçerbağlar denilen bu makınalar son 5 yıldır iş yapıyo buralarda ve burda bir tarımsal devrim olarak görülüyo ...vay beee ne makınaymış diyolar ....

sizler de ilkeldir ,patosdur felan diyosunuzz ...

bana kalırsa orada ot biçiyorlar fi ye benzettim yulaf haywanlara yedirmek için
eğer yeşil fi dede işe yararsa bizim buralarda kullanılır çünkü yeşilken kosayla biçip yediriyoz

arkadaşlar siz nasıl düşünürsünüz bilemiyorum ama bizim buradsı için tam idaal bir makina ama buğday biçmek için değil yesil ot yada arpa ve buğday hayvanlara yedirmelik güzel paylaşım emre abi eline sağlık

arkadaşlar 15 senedir bu makinaları satıyorum önüne taktıranların hepsi makinaları parçaladılar bu makinalar çok hassas önünü görmeden çalışması çok zor

kral39 link=topic=20999.msg178371#msg178371 date=1241900266' Alıntı:
bana çok ilkel geldi yapının emeğine sağlık fakat daha kompakt bi makina yapılabilir...ayrıca günümüzde 2 maliyet isteyen buğdaydan para kazanacak bi çift war mı oda tartışılır...yani hem bunun parası hemde patos parası.eeee nolcak o zmn buğdayı çiftçi beleşemi werecek :D bence daha iyi bi makina yapılabilirdi.paylaşımın için teşekkürler emre.
Dediklerin dğru mantıklı büyük tarımın yapıldığı yerde çok ilkel ve masraflı bir iş olabilir ancak kıyı kesimlerde biçerdöerin giremediği yerde ve patozla çalışılan yerler için bence ideal...

Güzel paylaşım Emre ellerine sağlık....+rep.....

arkadaşlar benim yöremde biçerdöverde çalışıyo ama kendisi traktörle biçipde patozla yapanda var belki inanmayacaksınız ama kendisi biçen biçerdövere biçtirenden daha karlı çıkıyo ben 2 yıl denedim inanın biçerdövere biçtirmekten çok karlı.Biçerdövere vereceğim paradan daha az mazot yakarak hem biçtim hem patoz yaptım.biçerdöverin biçtiği yerleri görmeniz lazım sanki ekilmişcesine halaza var.herkeze hayırlı işler

keykubat link=topic=20999.msg179190#msg179190 date=1242277962' Alıntı:
arkadaşlar benim yöremde biçerdöverde çalışıyo ama kendisi traktörle biçipde patozla yapanda var belki inanmayacaksınız ama kendisi biçen biçerdövere biçtirenden daha karlı çıkıyo ben 2 yıl denedim inanın biçerdövere biçtirmekten çok karlı.Biçerdövere vereceğim paradan daha az mazot yakarak hem biçtim hem patoz yaptım.biçerdöverin biçtiği yerleri görmeniz lazım sanki ekilmişcesine halaza var.herkeze hayırlı işler
aynen katılıyorum sana bizde patosla sürüyoruz biçerdöver fiyatının yarısına işimizi görüyoruz

ßununLa uğrasmaya gerek yok sıtede paylslmıstı traktorle cekılern bıcerdover hem bıcıyodu hem dovuyodu + saman baglatmayanlar ıcın hortumu sayesınde arkaya takılan arabaya aktarılıodu mın.65 hp guc ıstıodu ama budan cok daha ıyı ßi aLEt

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...