5715 2wd ile 5715 4 wd arasında motor farkı varmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arkadaşlar bende 5715 4wd var insanlar çift çeker olduğu için hemen çok yakar diyor. halbuki ama tek çeker olsaydı böyle denileceğini sanmıyorum. bunların arasında motor farkı varmı? ve gerçekten çift çeker tek çekere göre çok mu yakar?

Ynt: 5715 2wd ile 5715 4 wd arasında motor farkı varmı?

oncelıkle bu bı soylemdır memleketımın ınsanı teklonojıye her zaman tersten bakmaya bayılır kardes herseyı aynıdır tek fark ondekı defsansıyel yakıttan kastın nedır anlamadım mesala sen 5715e 2 romork tak toprak bı yerden cıkmaya calıs motor yırtar gıder oysakı 2wd olsa oldugu yerde saydırır bu cok yakmaksaa 4 wd cok yakıor=)))

bırde soyle dusun sen motora 5lı takıosan 2 ceker olsaydı o pullugu cekermıydı emın ol cekmezdı onlerı hep motor savuttururdu motoru cızıda bıle tutamazdın bırde gızlı badanaj olayı var.. hangı akla 4 ceker cok yakar dıyorlar anlamıs dıılım yoldada on cekerı baglama aynı yakar oncelrden burdada 4*4 olunca motoru 15-20hp buyuk sanıyorlardı sıznkıde o hesap =)))

aynen öyle öceden 70-56 vardı 1,5 lt yakıyodu 3 lü pullukla simdi 5715 e 5 li takıyom yine 1,5 litre yakıyo üstelik daha derin sürdüğüm bana kar kalıyo. ben bu insanları anlayamıyorum.

5715 4 wd 88 beygir
5715 2 wd.78 beygir

farkı bu bu bilgiyide dün bayiiden aldım.değişik marka tek çeker çift çeker traktörleri kıyasladık.daha önce tek çeker kullanan şimdide çift kullanan arkadaşlar toprak işlee veya zorlama durumuna göre değişiyor ama traktörün çektiği kadar zorlarsanız.yakıtı gayet normalmişşşşş

çiftçekerle tekçeker arasında motor yada bg farkı olmaz sadece çeki kuveti farklı olur.. çifçeker %30-%40 daha iyi çeki kuvetti uygular.. yakıttada cok az fark olabilir oda traktör yolda iki tane buyuk tekerlegi fazladan tasıyor ve agırlık farkından dolayı başkada bi fark olmaz..
eger jd nin bu modelinde farklıysa bilemem ama aynı model traktörlerin çiftçeeriyle tekçekrinin motoru birebir aynı olur..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...