TRAKTOR MERAKI

ARKADASLAR BIZIM EMIRDAGINDA AVRUPALI COK AMA CIFCILIK YOK .AMA TRAKTOR MERAKI HAT SAFADA. HIC TARLA YUZU GORMEDIK TRAKTOR SAYISI COK.MF 398/174 / 165 FIATLAR 640/480S8/ 65-46/ FENT 106S BU TRAKTOR 30 YILLIK EN AZ GOVDE BOYASI DAHA DURUYOR . 285 S LER 1993VE 1998 ARASI MODELLER SAYAMIYACAK KADAR COK YENIDEN FARKI YOK . SIZCE BU DAVRANISLAR NORMALMI? AVRUPADA KAZAN GARAJDA CURUSUN. :S

Ynt: TRAKTOR MERAKI

adamlar yıllar önce memleketinde çalışırken imkan bulup alamamışlar şimdi ise orada çalışıp para kazanmış almışlar bende gördüm bu tip traktörler adam yılda 1 yada 2 aylığına geliyor villa ev yaptırmış traktörü herşeyi almış ne evinde oturuyor nede traktörü kullanıyor ama hepsi biraz ölü yatırım gibi
ne olursa olsun insanlar merakı değil içindeki hevesi bastırmak için yaptığını düşünüyorum herkes biliyorki bu insanlar yurt dışına çalışmaya giderken burada para kazanabilecekleri bişeyleri yoktu ama memleketlerini unutmamışlar

zengin fabrikatörler antika yada yeni araba kolleksiyonu yapan insanların düşüncesi ile aynı gini geliyor adam eski ama değeri yüksek araçlara yılda 1 kere ancak biniyor ama garajında sürekli bekletiyor buda aynı şey değilmi

valla abim biizm köyün hepsi almncı cok ama öle meraki olan cok az bnde askerden sonra gitmeyi düsünüyorum gidersemde 266 gold a bi hatun yapacam garajda yalniz kalmasin traktör sürme zevkini hic bi 4 tekerlide bulamıyorum bide bu yetismekle alakalı birisi köyde büyümüsse köy herzamn cazip gelir ben istanbuldada antalyadada calisdim hep aklim köyde kalıyodu...

Bizim kasabadaki avrupalılar 80 li yıllarda bazıları traktör aldı, geldiklerinde çıkarıp tur atıyorlardı, bazısı da çiftçilik yapmayı denedi olmadı, yalnız buradaki çiftcilerin nekadar kazandığını çok merak ederler çiftçinin güzel bir ekini olduğu zaman kendi aralarında kritiğini yaparlar lüks villa gibi evler yaptırırlar buradan gitmeden ev sıkıntısı çekmelerinin büyük payı var.