servet 80t 2wd mi yoksa nimet 70t 4wd mi??

04.10.2008
4,134
195

arkadaslar bu iki traktörun fiyatları bir birine cok yakın.. siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ve neden ?? sebebini belirtirseniz sevinirim.. nimetin 4x4 u servetin tekçekeri kadar cekermi ne düşünüyorsunuz ??yakıt yönunden nasıl olur..

Ynt: servet 80t 2wd mi yoksa nimet 70t 4wd mi??

bana kalırsa nimet 4x4 4wd olanağından tercih ederim bizim burda olsa serwet 80 2wd ye 2 li 18 no pulluk takarsın ama 70liğe 3 lü 16 takarsın yaptığın işe görede değişir ufak tefek işlerse ataklık kıwraklık olsun die 2 wd daha ii ama yerlerin falan bayırsa topraka zor işleniosa 4 wd

Her zaman 4*4 diyer traktörden 10 beygir küçükte olsa daha çok çeker ve avantajı daha fazladır.
Birtek dezavantajı bence 4*4 dün bakımı 2 wd ye göre daha çok olur.

Kesinlikle nimet 70 4 çeker. Hatta hatta servet 80 2çeker yerine sana bereket 60 4 çekeri bile önerebilirim. Bu devirde 2 çeker traktörü, üstün manevra kabiliyeti gerektiren işler dışında almanın hiçbir anlamı yoktur. Sebebi ise 4 çeker bir traktör ile aynı modelin 2 çekerine göre %40 daha fazla çeki performansı elde edebilirsin. Yani 60 beygirlik 4 çeker traktör ile 60x1,4=84 beygirlik 2 çeker traktörün yaptığı işi yapabilirsin, tabi çeki performansı olarak. Düz yolda ise yük taşırken 84 beygirlik traktörle 60 beygirliğin tozunu arttırırsın.

naıl_59 arkadaşım öntakımlarda daha fazla teferruat olduğundan .mesela bugün çift sürdün ertesi sabah muhakkak tüm gıresörlüklere gıres basman gerekli,hava filitresini temizlemen gerek daha birkaç birşey bende daha önce 285 S vardı tıraktörü yağlıyordum ama böyle her sabah değil mazotunu doldurup marşına bastımmı tarlaya giderdim

bir ön difrensiyal kowanında 1er tane sağ sol teker şaft larında 2 tanede sanzuman ön difrensiyal arasında war 5 tane gresörlük cok mu zor yani bunuda hergün yapmana gerek yok

hergün değil zaten yoğun çalıştığın zaman yapıyorsunda birde gıresörlüklerden başka hava filitresi var önceki yazımda anlattıgım gibi 285 S te bu tür bakımlar daha az oluyordu
O yüzden seninde anlıyacağın gibi tekçeker ve çiftçekerlerin bakımı aynı olmuyor ;)

4 wd her zaman avantajlıdır bu sene yağış çok olduğundan pek çok tarlaya nohut vb ekimi sırasında arkadaşların çoğu traktörü çamura batırdı bizde benden başka 4vd olan yok allaha şükür hiç kalmadım çoğunuda asıldım uzun sözün kısası 4vd yi tavsiye ederim.

bencede 4wd çünkü römork olsun ızgara olsun birçok işte 4wd küçükte olsa iyidir.Sana bi örnek wereyim bizim orda buğday sürümlerinde 70-56n 4 lü 10no pullukla giderken same55 4wd 4lü 11no pullukla 70-56 nın arkasından hiç düşmedi.Ağır ve zor şartlarda toprak işliceksen 4wd tercihin olsun.bence nimet 4wd al..

70wd nimet al bence farkını anlarsın, zaten 80lık tek cekerle fiyati aynıymiş .. yani bende senı8n gıbı dusunuyordum aynıı sonra 70wd aldım...