YENİ KABİN-KAPORTALI 2009 MODEL ERKUNTLAR (RESİM&VİDEO)

YENİ KABİN-KAPORTALI 2009 MODEL ERKUNTLAR (RESİM&VİDEO)

Merhaba arkadaşlar. Sonunda beklediğim an geldi. Sizlere, başta ARGE-ÜRGE bölümümüz olmak üzere bu projede emeği geçen bütün Erkunt çalışanları adına yeni modellerimizi sunmaktan gurur duyarım.

Ayrıca kabin tavanını ve motor kaputunu tasarladığım süreç içerisinde bana gerek gönderdiği fotoğraflar, gerekse fikir ve yorumlarıyla desteğini esirgemeyen Erkan (alipaşalıerkan) kardeşime de teşekkürü bir borç bilirim.

Şu an Afyon’da düzenlediğimiz yeni modellerin tanıtım gösterisinde olmam dolayısıyla, sizlerle bu konuyu paylaşmamı sağlayan, benim adıma foruma konuyu açan Umut (enter) kardeşime de teşekkür ederim.

Yeni model Erkunt’ların özellikleri ise şöyle:

2 adet uzun ve 2 adet kısa far.
4 çeker modellerde arttırılmış manevra kabiliyeti.
Arka tekerlekleri tamamen saran yeni çamurluklar ve bu çamurluklara ek olarak istenildiğinde sökülebilen esnek paçalıklar.
Elinizin altındaki bir düğmeyle kontrol edilebilen elektrikli otomatik kaldırma sistemi (OKS) (Çoğunuzun bildiği adıyla lift-o-matik)
Güçlendirilmiş ve tamamen yenilenmiş elektrik tesisatı.
Arttırılmış sürücü ergonomisi.
Düşük gürültü seviyesi (kabinlerde 79 d(B) ).
Kabine ait bütün fonksiyonların kontrol edilebildiği, yerli üretim dokunmatik kontrol paneli. Bu panel ile ön, yan ve arka çalışma lambaları, ön ve arka silecekler, ön ve arka silecek suyu, döner lamba, 4lü flaşör, saat gibi fonksiyonları elinizin altından kontrol edebilirsiniz.
60-70 ve 80lik bütün modellerde düz platforma geçtik. Artık her modeldeki konfor eşit düzeyde.
Kabinsiz modellerde de kabinlinin konforu bulunmakta, 4 adet takoz üzerine monte edilmiş platform ile kabinli modellerden pek eksiği kalmadı.
İç dikiz aynası

Lüks modellerdeki özellikler de şöyle;

Uzayabilir (teleskopik) dış dikiz aynaları.
Elektronik kontrollü klima ünitesi.
Yükseklik ve açı ayarlı direksiyon.
Lüks koltuk.
Yan çalışma lambaları.
Tavana gömülü arka cam sileceği.
Dvd-radyo.
Televizyon.
Arka görüş kamerası.
Buz dolabı

http://www.izlesene.com/video/arabalar-erkunt/917485

Ayrıca Özgür arkadaşımın internette resimlerini bulduğu ve Armatrac konu başlığıyla aşağıdaki adreste paylaştığı resimler, bizim kasım ayında ürettiğimiz ilk prototipe ait. Yalnız o traktör üzerinde o günden bu güne çok değişiklik yaptık. Eminim farkı sizler de göreceksiniz.

http://www.trakkulup.net/index.php?topic=20562.new;topicseen#new

Türk çiftçisine hayırlı olması dileklerimle…

Ynt: YENİ KABİN-KAPORTALI 2009 MODEL ERKUNTLAR (RESİM&VİDEO)

tam türk çiftçisine layıp süper olmuş tek kelimeyle şahane . kabin içi full konfor olmuş aynı taksi gibi çok beyendim yawww. işte toprağımızın yeni pehlivanları tam bizlere layık

ŞAHANE OLMUŞ

dış aksam güzel olmuş ne diyelim hayırlısı olsun türkiyeye sonuçta erkunt ta türk malı.
diyemeden gecemiyecem biraz içi başak andırıyor ama tabiki farklılıklar var.
ne diyelim bol satışlar hayırlı olsun

Fiyat konusunda şu an için bir açıklama yapamam arkadaşlar, ona satış bölümümüz karar verecek. 4 silindirli motor diye bişey yok henüz. Bunların motorları da önceki seriler ile aynı.

kRnbL_59 link=topic=21155.msg179379#msg179379 date=1242326497' Alıntı:
peki bunLArın fıyatları nasıl olur acaba bıde 4 sılındırlımı motor aynı ozellıktemı _?

Bugün Tekirdağ bayii de bahsetti festivalden. Yalnız bu modellerin gelip gelmeyeceği konusunda bişey diyemem.

naıl_59 link=topic=21155.msg179387#msg179387 date=1242327281' Alıntı:
saol bilgilendirdiğin için çorluda 3 hazıranda tarım fuarı war orda görmek isteriz tekirdağ kiraz festiwaline getirirler kesin

servetlerde baştan beri motorda hiçbir değişiklik olmadı. sadece 2008 başında egzozlar değişti. ses farkı ondan olmalı.

Nimet ve bereketler 2007 yılı dahil euro1 motordu, 2008de euro2ye ve yeni egzoza geçildi. onun da ses farkı sadece egzozdandır, euro normu sesi pek etkilemez.

Tekirdağ bayii Ekrem usta tabiki. Bugün o da afyondaydı.

naıl_59 link=topic=21155.msg179392#msg179392 date=1242327550' Alıntı:
peki bu en son cıkan eski tiipler lüxler de daha önceki örn:2005 modellerle motor farkı turbo farkı falan warmı
sesi değişik geldide

emeğinize sağlık gerçekten mükemmel olmuş.çok başarılı bir tasarım meyvesi olmuş.özellikle iç tasarımı yerli traktörlerin hiç birinde yok sanırım(dokunmatik tuşlar.lcd ekran....) motorda da yenilikler yaparlarsa süper olur diye düşünüyorum...+ rep

Paylaşım için teşekkürler Ersan abi...Erkunt traktör, traktör üretiminde yeni bir firma olmasına rağmen ben pisayada varım diyordu ve yeni ürünler üreterek, kendilerini geliştirerek bu işe ne kadar önem verdiklerini gösterdiler.Artık Erkunt traktör ben piyasada varım ve kalıcıyım diyor...

Tüm samimiyetlimle söylüyorum, traktör harika olmuş...Bu güne kadar yerli malı ürünlerde hep yakınılan nokta konfor eksikliğiydi.Artık Erkunt onuda aştı, uygun fiyat ile piyasayı gerçekten sallar diye düşünüyorum...

Traktörü ilk gördüğümdeki ve şimdiki hali arasında ufak değişiklikler var ama o ufak değişiklikler büyük etki yaratmış, göze şuan dahada hoş görünüyor...Ayrıca traktörde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim...Gerçekten çok güzel iş çıkarmışlar...İleriki zamanlarda dahada iyilerini bekliyoruz...

Vatan ve millet için hayırlısı olmasını diliyorum...

Saygılarımla...