fıat 640 ve steyr 8073

Ynt: fıat 640 ve steyr 8073

640 lıkllarda jer dişliğinin en devasası kullanılmıştır...bir matkap motorunu düşünün küçük bir motorla jer dişlileri yardımıyla boyundan büyük iş yaparlar... bunlarda öyle aynen...
o bakımdan 64 beygir olması 70 beygir gücündeki motorlrın güçlü old göstermezz...
o bakımdan 640 lık diyorum ben, bu motoru biliyorumm çünki,25 yıldır kullanıyorumm..

Arkadaşlar, bu cer dişli olayını yanlış biliyorsunuz. O sistemin görevi hızı düşürüp torku arttırmak ve istisnalar hariç (mf 240) her traktörde benzer sistemler var. Fiatlarda ve newhollandların bir kısmında (td - tt serileri) cer dişli sistemi var, steyrde, başakta, masseyde, newholland ithal serilerinde ve diğer birçok seride de planet dişli sistemi var. 640 fiatın cer dişlilerindeki çevrim oranı 6,5 civarı birşey. Steyrin de planet dişli sistemindeki çevrim oranı yine 6lı değerlerde. Ama şanzumanı da hesaba katarsak ve toplama bakarsak bu değerin o kadar da önemi kalmıyor.

Benim tercihim ise steyr olurdu. steyr de 70 bg yok diye biliyorum, 66-68 civarı olabilir. Ama en azından 16+8 vitesi var. Fiatın ise 8+2 vitesi. Bence steyrin 640a göre tek eksiği hararete daha çabuk kalkması.

camkinoz link=topic=21232.msg179953#msg179953 date=1242545149' Alıntı:
640 lıkllarda jer dişliğinin en devasası kullanılmıştır...bir matkap motorunu düşünün küçük bir motorla jer dişlileri yardımıyla boyundan büyük iş yaparlar... bunlarda öyle aynen...
o bakımdan 64 beygir olması 70 beygir gücündeki motorlrın güçlü old göstermezz...
o bakımdan 640 lık diyorum ben, bu motoru biliyorumm çünki,25 yıldır kullanıyorumm..

yaw ben de cer dişlisi yok demedim ..sadece en büyükleri 640 lık ta var dedim ..hemde oyle yanii...
steyr da gozel motor ama benim kişisel tercihim 640 ..bizim koyde ikiside var ..karşı karşıya geliyolar bazen...

serisinn en iyisi 640 lıktır aksin inkar eden gelsin tokat niksar /arıpınar köyüne ....

arici link=topic=21232.msg180150#msg180150 date=1242638878' Alıntı:
arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler kararımı 640 olarak verdim
ama model olarak 77 yimi yoksa 84 ümü tavsiye edersiniz

82 ve 86 modelleri kıymetlidir... eğer yoksa bundan 77 model al derim ...

valla bu insanları anlamak zor neden daha fazla masraf yapmak istiyorlar bilmiyorum buradaki herkesin görüşüne saygı duyuyorum steyrın bg gücü 70bgdir.vn ile 75 olabiliyor 640 tan çok çok az yakıyor vede her koşulda daha çok çekiyor ben 70-66 larla kapışıyorum 56 serisine banamısın demio ama 66 larla başabaş 66 da çok yakıo steyr a göre bazıları diyor kalite çok yakar o devir bitti mazotun litresi 2.4 lira burası iran, arap emirlikleri değil arkadaşım ben 11 sene oldu steyr ı alalı şu ana kadar ne koyduysam üstüne yaptı 0-56 nın yapamadığı işi steyrla yapıyorum ikisinide kullandım eğer dersen fiat sağlam doğrudur eğer malına değer vermiosan fiat al steyr kullanıcısı olarak soluom daha kabadır fiat steyr ın dilinden anlayan steyr kullanabilir her babayiğidin harcı değildir ben ne adamlar gördüm steyr a hararet yaptırıo ama bnm motorum yazın ağustosunda saat gibi işlio SANA ŞİDDETLE STEYR DERİM AMA STEYR BAŞAK DEĞİL ALINMAYIN BAŞAKÇILAR 8073 AVRUPALARDAN İLK GELENLERDEN İTERSEN MERAK ETTİĞİN BİR ŞEY DE VARSA SORABİLİRSİN HER ZAMAN YARDIMCI OLURUM

Vn ile 75 olabiliyor derken Vn vitesini kastediyorsan yanılıyorsun arkadaşım. Hiç bir traktörde kullandığın vitese göre motor gücünden daha fazla güç elde edemezsin. Motor 70 beygir ise 70 beygirdir. İster 1 takviyede olsun, ister hızlı 4te.

doganbey1 link=topic=21232.msg180261#msg180261 date=1242672193' Alıntı:
valla bu insanları anlamak zor neden daha fazla masraf yapmak istiyorlar bilmiyorum buradaki herkesin görüşüne saygı duyuyorum steyrın bg gücü 70bgdir.vn ile 75 olabiliyor 640 tan çok çok az yakıyor vede her koşulda daha çok çekiyor ben 70-66 larla kapışıyorum 56 serisine banamısın demio ama 66 larla başabaş 66 da çok yakıo steyr a göre bazıları diyor kalite çok yakar o devir bitti mazotun litresi 2.4 lira burası iran, arap emirlikleri değil arkadaşım ben 11 sene oldu steyr ı alalı şu ana kadar ne koyduysam üstüne yaptı 0-56 nın yapamadığı işi steyrla yapıyorum ikisinide kullandım eğer dersen fiat sağlam doğrudur eğer malına değer vermiosan fiat al steyr kullanıcısı olarak soluom daha kabadır fiat steyr ın dilinden anlayan steyr kullanabilir her babayiğidin harcı değildir ben ne adamlar gördüm steyr a hararet yaptırıo ama bnm motorum yazın ağustosunda saat gibi işlio SANA ŞİDDETLE STEYR DERİM AMA STEYR BAŞAK DEĞİL ALINMAYIN BAŞAKÇILAR 8073 AVRUPALARDAN İLK GELENLERDEN İTERSEN MERAK ETTİĞİN BİR ŞEY DE VARSA SORABİLİRSİN HER ZAMAN YARDIMCI OLURUM

ersanakyai link=topic=21232.msg180372#msg180372 date=1242732143' Alıntı:
Vn ile 75 olabiliyor derken Vn vitesini kastediyorsan yanılıyorsun arkadaşım. Hiç bir traktörde kullandığın vitese göre motor gücünden daha fazla güç elde edemezsin. Motor 70 beygir ise 70 beygirdir. İster 1 takviyede olsun, ister hızlı 4te.

+++++++

Hayırlı olsun. iyi bir tercih yaptın. daha önce belirtmiştim, bende de 76 model 640 kırmızı jant-mavi blok var. Nice steyr 768, 70-56 vs leri galerilere gömdü. hâlâ saat gibi maşallah. Yalnız fiyatı hakkında pek bilgi vermedin. merak ettik doğrusu.
güle güle kullan